Jajka są zdrowe

Amerykańscy naukowcy nawołują do zerwania ze stereotypem, że jajka są niezdrowe. W ostatnim czasie rekomendowane spożycie jajek w USA wzrosło do sześciu tygodniowo

Seniorzy boją się jeść jajka, ponieważ przez 40 lat byli straszeni groźbą wysokiego cholesterolu, jaki może być wywołany wysokim spożyciem tego produktu – wypowiadają się dietetycy. – Jednak lata badań jasno pokazały, że cholesterol znajdujący się w jedzeniu nie podwyższa u ludzi ryzyka problemów z sercem. Przyczyną tych problemów są głównie tłuszcze przetworzone oraz nasycone kwasy tłuszczowe – dodają.

Jajka natomiast są ubogie w tłuszcze nasycone. Zawierają natomiast wiele zdrowych komponentów, takich jak cholina – substancja, która wspomaga metabolizm oraz pomaga w prawidłowym rozwoju mózgu dziecka w czasie ciąży. Jajka są bogate także w luteinę, która skutecznie zmniejsza ryzyko katarakty oraz wyniszczenia gałki ocznej. 

Dietetycy twierdzą, że te osoby, które jedzą jajka na śniadanie, dłużej czują się najedzone, co może skutecznie zapobiegać przejadaniu się w trakcie lunchu. Ponadto mają w sobie najlepszej jakości proteiny, które możemy dostarczyć naszemu organizmowi za bardzo niską cenę. Oprócz tego są bogate we wszystkie witaminy, z wyjątkiem witaminy C. 

Są więc idealne dla ludzi dbających o zdrowy styl życia, dla tych z wysokim cholesterolem, dla cukrzyków i tych mających problemy z metabolizmem – twierdzą naukowcy.

Źródło: TVNZ.com

 

Zobacz również: 10 urodowych trików, które musisz znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Obalamy mity:

Wielorazowe torby - ekologiczne, ale czy zdrowe? Zwierzęta nie powodują wzrostu ryzyka alergii u małych dzieci Placebo - jak to właściwie działa? Dziecko moczy się w nocy? - nie wolno tego lekceważyć! E-papieros - elektroniczne oszustwo? Gimnastyka wzmacnia kości dorastających dziewczynek Dezinformacja na temat szkodliwości szczepionek jest groźna dla zdrowia dzieci! Kwas foliowy w ciąży - pomaga czy szkodzi? W ciąży również należy zapinać pasy bezpieczeństwa Nie potrzeba długich sesji, żeby medytacja pomogła walczyć z bólem Uwaga na SMS-y! Skąd się bierze agresja u dzieci? Antydepresanty działają natychmiast Stare leki przyszłością medycyny? Mity na temat AIDS Fakty i mity na temat zakażeń rotawirusowych Zielona herbata oddziałuje negatywnie na kości myszy Gronkowiec złocisty po raz drugi Zmiany klimatyczne zagrażają zdrowiu Czy będziemy żyć wiecznie? Alzheimer atakuje młodych ludzi? Wczesne infekcje wcale nie są dobre Obalamy mity na temat ciąży – curry nie przyspiesza porodu Mity o antykoncepcji wciąż żywe