Strona internetowa do diagnozy grypy pada z nadmiaru odwiedzających

Uruchomiona w zeszłym tygodniu w Wielkiej Brytanii strona internetowa, mająca pomóc w rozpoznaniu objawów i diagnozie świńskiej grypy, zawiesiła się niedługo po uruchomieniu wskutek nadmiaru odwiedzających. W najbardziej „ruchliwych” godzinach popołudniowych średnio 2,600 Brytyjczyków na sekundę próbowało uruchomić stronę. Oznacza to, że w ciągu godziny chciało na nią wejść 9,3 miliona ludzi. Władze brytyjskie zapewniają, że zdecydowana większość odwiedzających chciała się zapoznać w treścią strony z ciekawości, a nie z powodów zdrowotnych.
W założeniu strona internetowa ma pomóc chorym, którzy podejrzewają u siebie świńską grypę, określić, czy rzeczywiście mają z nią do czynienia. Dzięki temu mogą uzyskać wiarygodną diagnozę bez wychodzenia z domu. Strona ma też pomóc określić, czy przypadek jest na tyle poważny, że kwalifikuje się do leczenia preparatem przeciw grypie Tamiflu.

Władze przekonują, że duża liczba odwiedzin na stronie wynikała z ciekawości ludzi i chęci uzyskania informacji. Dowodem na to jest krótki czas pobytu na stronie od momentu zalogowania się na nią. Oznacza to, że stosunkowo niewielka część ludzi rzeczywiście podejrzewała u siebie grypę i poszukiwała na stronie informacji.

Eksperci komentują, że zawieszenie strony wskutek nadmiaru odwiedzających jest tylko dowodem na to, że władze zbyt późno zatroszczyły się o zapewnienie społeczeństwu takiego źródła informacji. Gdyby strona pojawiła się w Internecie kilka miesięcy wcześniej, dzisiaj korzystaliby z niej tylko potrzebujący. Można się spodziewać, że liczba odwiedzin po niedługim czasie zacznie spadać i nie wystąpią już kolejne problemy tego typu.

Źródło: Telegraph.co.uk

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Nowinki:

Nowotwory są groźniejsze dla mężczyzn Neurostymulator pomoże kontrolować pęcherz moczowy Czy szwedzkim chirurgom uda się przeszczepić macicę? Będzie można odwrócić przerost mięśnia sercowego Czy osoby niewidome korzystają z echolokacji? Pod wodą słyszymy przez... kości Czy wyleczymy chorobę Parkinsona? Nikotyna na ból zęba Nowe neurony i ich połączenia ważne nie tylko dla pamięci Zapłodniona komórka jajowa dzieli się mimo błędów Mikroudary mózgu mogą zwiększać ryzyko zawału serca Samodestrukcja komórek raka piersi Naukowcy uderzą w nowotwory... diamentami Męska płodność zależna od stanu... kości Osoby wielojęzyczne mają lepszą pamięć Wiadomo już, skąd pochodzi agresja Witamina D niezbędna do rozwoju i utrzymania sprawności płuc Odnaleziono nowy marker zawału serca Dotyk matki jest bardzo ważny dla wcześniaka Koniec problemów z łysieniem...? Głos matki aktywuje naukę języka u dziecka Kolejny wzmacniacz pamięci - odnaleziony Trwają prace nad wczesnym testem wykrywającym chorobę Alzheimera Nowatorskie badania: komórki macierzyste zregenerują serce?