Akupunktura nie tylko dla ludzi

Artretyzm, różnego rodzaju guzy, bóle i problemy neurologiczne – to tylko nieliczne kwestie medyczne u psów i kotów, w leczeniu których weterynarze stosują akupunkturę.

Prawie 1000 weterynarzy w Stanach Zjednoczonych stosuje tę azjatycką metodę leczenia w kraju, gdzie rynek weterynaryjny wart jest 49 bilionów dolarów rocznie. American Veterinary Medical Association (AMVA) uznało, że akupunktura to cenne narzędzie w leczeniu zwierząt. Konferencja AMVA, która odbyła się w tym miesiącu, obejmowała zarówno odczyty na ten temat, jak i prezentacje na zwierzętach.

Poza tym niektórzy weterynarze traktują homeopatię, leczenie ziołami i akupunkturę jako alternatywne metody leczenia. W akupunkturze zwierząt wykorzystuje się taki sam rodzaj igieł, jak przy zabiegu dla człowieka, nawet umieszcza się je w podobnych miejscach. Zwolennicy tej metody podają, że przynosi ona efekty w 80% przypadków.

Co ciekawe, leczenie zwierząt za pomocą akupunktury zachęciło ich właścicieli do stosowania tej metody.

Źródło: [url=http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/5912759/US-pets-treated-with-acupuncture-by-their-vets.html ]Telegraph.co.uk[/url]

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Lifestyle:

Napoje light mają mniej kalorii, ale nie są zdrowsze Medytacja to wymierne korzyści zdrowotne Czy kary za brak szczepień są zgodne z prawem? Siedzący tryb życia podnosi ryzyko zatorowości płucnej Czy picie wody obniża ryzyko powstawania cukrzycy? Wysokotłuszczowa dieta matki może powodować cukrzycę u dziecka Przepisy nieskuteczne - palarnie nie chronią niepalących Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne zmienia zdanie - nie należy łykać Aspiryny Życie w mieście zwiększa ryzyko chorób psychicznych Odchudzanie jest skuteczniejsze u osób... szczupłych Powstanie rozpuszczalny materiał dentystyczny odbudowujący kość Biurka z bieżnią zyskują coraz większą popularność Chcesz być zdrowy i szczęśliwy na emeryturze? - zacznij planować Korea będzie leczyć uzależnionych od Internetu Kontakt z ojcem decyduje o dorosłym życiu córki Sen polifazowy jest znacznie bardziej efektywny Domowe sposoby młodych mam na przyspieszenie porodu Światowy Dzień Krwiodawcy Zielona herbata wspomaga produkcję limfocytów T Rzucić palenie - i nie przytyć Dzieci stają się agresywne kiedy za mało śpią Elektroniczne śmieci to coraz większe zagrożenie Chcesz zajść w ciążę? - pij mniej kawy Okulary przeciwmigrenowe - ulga dla chorych