"Pozory mylą, dowód nie"

Komenda Główna Policji wspólnie ze Związkiem Browary Polskie wystartowały z ogólnopolską kampanią edukacyjną zatytułowaną „Pozory mylą, dowód nie”. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi sprzedawców i świadków sprzedaży w sklepach, że dorosły wygląd nie oznacza dojrzałości. W spotach reklamowych piwa produkowanego w Polsce pojawiły się symbole „Alkohol. Tylko dla pełnoletnich”. 

W ramach kampanii będą rozdystrybuowane ulotki edukacyjno-informacyjne w sklepach w całej Polsce. Będą one przypominały sprzedawcom o zakazie sprzedaży alkoholu nieletnim oraz o potrzebie sprawdzania dowodu osobistego, gdy mamy wątpliwość, że dana osoba skończyła 18 lat.

W dotarciu do sprzedawców pomogą funkcjonariusze policji, którzy oprócz przekazywania im materiałów będą informować o konsekwencjach wynikających ze sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim.Według statystyk Komendy Głównej Policji w 2008 roku 3300 osób nieletnich złamało prawo pod wpływem alkoholu (m.in. chodziło o zabójstwa, rozboje, bójki, pobicia, kradzieże). 

Na pierwszy rzut oka wygląd nieletniego może zmylić sprzedawcę. Nastolatki, żeby kupić alkohol, stosują różne sztuczki: poważny ubiór, pomoc dorosłego kolegi itp. Dlatego poprzez prowadzoną kampanię organizatorzy chcą uświadomić sprzedawcom, że można uniknąć problemów i utraty licencji. 

Źródło: Kampaniespoleczne.pl

 

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Polska:

Bierzesz stale leki? Zabezpiecz sobie ich ilość przed wyjazdem Tomograf jest zajęty, bo diagnozują trądzik Mały chłopiec zmienia nasze nastawienie do przeszczepów? Do lekarza w niedzielę... tylko gdzie? Pacjenci sami modyfikują dawki leków - i tworzą ryzyko powikłań Wyleczyć raka... salmonellą? Tłuszcz i cukier będą oznaczone kolorami na opakowaniach Prywatny ośrodek leczenia anoreksji i bulimii powstanie w Rzeszowie Ostra walka z dopalaczami! Bierne palenie jest bardziej szkodliwe, niż myślisz Gdańsk zaprasza na Piknik na Zdrowie 2010 Łódź: śmiertelna ofiara dopalaczy? - prokuratura wyjaśnia sprawę Brakuje profilaktyki dla chorób przewlekłych u dzieci Edukacja seksualna? Cóż, nie ma jej... Stomatologia jest najdroższym kierunkiem studiów w Polsce Polskie medyczne systemy komputerowe za unijne pieniądze Multimedialna sala operacyjna w Białymstoku Powódź - Sanepid przypomina o środkach ostrożności! Zabrze: nowatorska metoda naprawy zastawki mitralnej Ruch antyszczepionkowy zdobywa Poznań Przewlekle chorzy pacjenci ignorują zalecenia lekarzy Zbadaj się na cukrzycę - za darmo! Sto młodych wrocławianek poszukiwanych do udziału w badaniu Ile kosztuje alergia w Polsce?