Jedz skórki od chleba, są zdrowe

Oczywiście dzięki jedzeniu skórek od chleba twoje włosy nie zaczną się kręcić - jednak niewątpliwie istnieje okruch prawdy w twierdzeniu, że skórki od chleba są bardzo zdrowe.

Według naukowców substancje chemiczne tworzące się w procesie pieczenia mogą chronić przed powstaniem raka jelita. Zawierają tzw. przeciwutleniacze zapobiegające patologicznym zmianom w organizmie, których następstwem często jest choroba nowotworowa.

Tworzą się w trakcie pieczenia i jest ich osiem razy więcej w skórce od chleba niż w samym pieczywie. Badania przeprowadzone na zwierzętach wykazały, że regularne zażywanie niektórych związków, np. pronyl – lizyny, hamuje rozwój zmian nowotworowych w jelicie.

Na razie jest jednak za wcześnie, aby dokładnie określić, ile skórki od chleba trzeba zjeść, by jej zdrowotne działanie było optymalne.

Nowotwór jelita jest trzecim wśród najczęściej spotkanych rodzajów raka w Wielkiej Brytanii. Co roku zabija około 16 tysięcy osób. Dziewięć na dziesięć przypadków można było wyleczyć z sukcesem, o ile wykryłoby się je w odpowiednim momencie. Niestety, pacjenci zazwyczaj lekceważą objawy choroby. Podstawowe znaki ostrzegawcze to tymczasem: krwawienie z odbytu, zmiany w przyzwyczajeniach toaletowych, ból odbytu.

Zobacz również: Jakie herbaty ułatwiają odchudzanie?

Źródło: Dailymail.co.uk

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Nowinki:

Nowotwory są groźniejsze dla mężczyzn Neurostymulator pomoże kontrolować pęcherz moczowy Czy szwedzkim chirurgom uda się przeszczepić macicę? Będzie można odwrócić przerost mięśnia sercowego Czy osoby niewidome korzystają z echolokacji? Pod wodą słyszymy przez... kości Czy wyleczymy chorobę Parkinsona? Nikotyna na ból zęba Nowe neurony i ich połączenia ważne nie tylko dla pamięci Zapłodniona komórka jajowa dzieli się mimo błędów Mikroudary mózgu mogą zwiększać ryzyko zawału serca Samodestrukcja komórek raka piersi Naukowcy uderzą w nowotwory... diamentami Męska płodność zależna od stanu... kości Osoby wielojęzyczne mają lepszą pamięć Wiadomo już, skąd pochodzi agresja Witamina D niezbędna do rozwoju i utrzymania sprawności płuc Odnaleziono nowy marker zawału serca Dotyk matki jest bardzo ważny dla wcześniaka Koniec problemów z łysieniem...? Głos matki aktywuje naukę języka u dziecka Kolejny wzmacniacz pamięci - odnaleziony Trwają prace nad wczesnym testem wykrywającym chorobę Alzheimera Nowatorskie badania: komórki macierzyste zregenerują serce?