Kiepska kondycja młodych Kanadyjczyków

Mimo że w ostatnich latach liczba osób zapadających na ciężkie choroby serca oraz udary w Kanadzie zdecydowanie spadła, to – jak donoszą najnowsze badania – wśród młodszej grupy Kanadyjczyków obserwuje się wzrost zapadalności na te choroby. Okazało się, że coraz więcej młodych ludzi jest narażonych na poważne problemy z układem krążenia, a jest to o tyle ważne, że to oni w przyszłości będą opiekować się starszym pokoleniem. 

Problemy z układem krwionośnym w tak młodym wieku mogą oznaczać wydłużenie czasu leczenia w trakcie ich życia – twierdzi kardiolog dr Douglas Lee, który w latach 1994–2005 prowadził badania diagnozujące skalę problemów Kanadyjczyków z sercem, wysokim ciśnieniem, cukrzycą oraz otyłością. 

Badaniami objęto 12-latków ze wszystkich grup społecznych i etnicznych mieszkających w Kanadzie. Okazało się, że największe problemy z cukrzycą i chorobami serca miały dzieci z najniższego statusu społecznego. Dzieci z najwyższego statusu społecznego najczęściej borykały się z otyłością oraz z nadciśnieniem. 

Naukowcy mówią, że można skutecznie zniwelować te tendencje – wystarczy nakłaniać młodzież do większej aktywności fizycznej, zachęcać do pieszych wędrówek czy uczyć ją zdrowego odżywiania. Większość młodzieży nie zdaje sobie bowiem sprawy z konsekwencji, jakie mogą pociągać za sobą problemy z układem krążenia w tak młodym wieku – dlatego tym bardziej trzeba ją uczulić na dbanie o zdrowy styl życia.

Źródło: Canadian Press

 

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Lifestyle:

Napoje light mają mniej kalorii, ale nie są zdrowsze Medytacja to wymierne korzyści zdrowotne Czy kary za brak szczepień są zgodne z prawem? Siedzący tryb życia podnosi ryzyko zatorowości płucnej Czy picie wody obniża ryzyko powstawania cukrzycy? Wysokotłuszczowa dieta matki może powodować cukrzycę u dziecka Przepisy nieskuteczne - palarnie nie chronią niepalących Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne zmienia zdanie - nie należy łykać Aspiryny Życie w mieście zwiększa ryzyko chorób psychicznych Odchudzanie jest skuteczniejsze u osób... szczupłych Powstanie rozpuszczalny materiał dentystyczny odbudowujący kość Biurka z bieżnią zyskują coraz większą popularność Chcesz być zdrowy i szczęśliwy na emeryturze? - zacznij planować Korea będzie leczyć uzależnionych od Internetu Kontakt z ojcem decyduje o dorosłym życiu córki Sen polifazowy jest znacznie bardziej efektywny Domowe sposoby młodych mam na przyspieszenie porodu Światowy Dzień Krwiodawcy Zielona herbata wspomaga produkcję limfocytów T Rzucić palenie - i nie przytyć Dzieci stają się agresywne kiedy za mało śpią Elektroniczne śmieci to coraz większe zagrożenie Chcesz zajść w ciążę? - pij mniej kawy Okulary przeciwmigrenowe - ulga dla chorych