Jedzenie + jazda samochodem = katastrofa

Kolejny raz utknąłeś w korku. Siedzisz cierpliwie, aż w końcu wydostaniesz się z niego. Spoglądasz na prawo i widzisz faceta jedzącego hamburgera. Patrzysz na lewo i widzisz kobietę pijącą kawę. Połączenie jedzenia i jazdy samochodem może być bardzo ryzykowne i niekorzystnie wpływać na wysokość twojego ubezpieczenia – wskazują najnowsze badania.

Okazało się bowiem, że 80 proc. wszystkich wypadków i drobnych stłuczek spowodowane jest rozproszeniem kierowcy. Dla tych z nas, którzy nie potrafią szybko zareagować wobec przeszkody na drodze czy innej niespodziewanej sytuacji na drodze, jedzenie w trakcie jazdy może być naprawdę zgubne.

Amerykańscy ubezpieczyciele stworzyli nawet top listę 10 najniebezpieczniejszych produktów żywnościowych, spożywanych w trakcie jazdy:

– kawa (ponieważ łatwo ją wylać, ciężko otworzyć),

– gorące zupki (z tych samych powodów),

– czipsy (ponieważ będziesz chciał sprzątnąć okruszki, które po nich zostały),

– hot-dogi (sosy obficie z nich skapujące skutecznie odwrócą twoją uwagę od jazdy),

– hamburgery – (tłuszcz, który się w nich znajduje, szybko znajdzie się na twoich palcach i kierownicy),

Zobacz również: Najczęstsze problemy zdrowotne kobiet w ciąży

– skrzydełka (z tych samych powodów, bo co może bardziej rozpraszać niż lepkie ręce),

– pieczony kurczak (tłuste wysmażone okruszki na twoich palcach, które masz ochotę albo strzepnąć, albo zjeść),

– pączki (niemożliwe, żeby jeść je, patrząc ciągle na drogę),

– napoje gazowane (przyjemne bąbelki w nosie łatwo mogą spowodować stłuczkę),

– czekolada (jeśli to nie M&M’s, jest mała szansa na to, że roztopi się w twoich ustach, a nie w rękach). 

Jak wiele z tych rzeczy was dotyczy? Wyniki badań pokazały, że zdecydowanej większości – ponad 70 proc. kierowców przyznało się do jedzenia w czasie jazdy, a 83 proc. do picia napojów.

Oprócz jedzenia i picia skutecznymi przyczynami wypadku bywają także: rozmowa przez komórkę, sięganie po jakąś rzecz, spoglądanie na obiekty znajdujące się wzdłuż drogi, czytanie, poprawianie makijażu oraz podśpiewywanie. 

Źródło: BIZ Journals
 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Lifestyle:

Napoje light mają mniej kalorii, ale nie są zdrowsze Medytacja to wymierne korzyści zdrowotne Czy kary za brak szczepień są zgodne z prawem? Siedzący tryb życia podnosi ryzyko zatorowości płucnej Czy picie wody obniża ryzyko powstawania cukrzycy? Wysokotłuszczowa dieta matki może powodować cukrzycę u dziecka Przepisy nieskuteczne - palarnie nie chronią niepalących Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne zmienia zdanie - nie należy łykać Aspiryny Życie w mieście zwiększa ryzyko chorób psychicznych Odchudzanie jest skuteczniejsze u osób... szczupłych Powstanie rozpuszczalny materiał dentystyczny odbudowujący kość Biurka z bieżnią zyskują coraz większą popularność Chcesz być zdrowy i szczęśliwy na emeryturze? - zacznij planować Korea będzie leczyć uzależnionych od Internetu Kontakt z ojcem decyduje o dorosłym życiu córki Sen polifazowy jest znacznie bardziej efektywny Domowe sposoby młodych mam na przyspieszenie porodu Światowy Dzień Krwiodawcy Zielona herbata wspomaga produkcję limfocytów T Rzucić palenie - i nie przytyć Dzieci stają się agresywne kiedy za mało śpią Elektroniczne śmieci to coraz większe zagrożenie Chcesz zajść w ciążę? - pij mniej kawy Okulary przeciwmigrenowe - ulga dla chorych