Świńska grypa - co warto wiedzieć

Świńska grypa może być zwalczana lekami przeciwwirusowymi, takimi jak Tamiflu i Relenza. Muszą być podane w ciągu dwóch dni od dostrzeżenia objawów, by zadziałały najlepiej.

Pozwalają one zredukować rozprzestrzenianie się wirusa w organizmie, zmniejszyć ryzyko komplikacji i zarażania innych. W Wielkiej Brytanii zdecydowano, że rodziny lub osoby mające bliski kontakt z zarażonym nie będą otrzymywały leków, jeśli nie ma u nich objawów choroby. Poza tym władze zaleciły, aby osoby chore pozostały w domach.

Wirusa nie da się całkowicie wyeliminować ze środowiska. Niektórzy uważają, że rząd powinien ograniczać wydawanie leków tylko do osób, które są narażone na poważne komplikacje. Jednak ze względu na pojawianie się ciężkich zachorowań młodych osób w Argentynie rząd kontynuuje wydanie leków wszystkim zarażonym.

Największe ryzyko komplikacji występuje u osób z chorobami płuc, serca, nerek i wątroby, chorych chronicznie, zażywających immunosupresanty, osób powyżej 65. roku życia, kobiet w ciąży i dzieci do 5 lat. Małe dzieci mogą przyjmować tylko lek Tamiflu, a Relenza jest przeznaczona dla starszych.

Źródło: [url=http://www.guardian.co.uk/world/2009/jul/14/anti-viral-medicines-swine-flu ]Guardian.co.uk[/url]

Zobacz również: Najczęstsze problemy zdrowotne kobiet w ciąży

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Lifestyle:

Napoje light mają mniej kalorii, ale nie są zdrowsze Medytacja to wymierne korzyści zdrowotne Czy kary za brak szczepień są zgodne z prawem? Siedzący tryb życia podnosi ryzyko zatorowości płucnej Czy picie wody obniża ryzyko powstawania cukrzycy? Wysokotłuszczowa dieta matki może powodować cukrzycę u dziecka Przepisy nieskuteczne - palarnie nie chronią niepalących Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne zmienia zdanie - nie należy łykać Aspiryny Życie w mieście zwiększa ryzyko chorób psychicznych Odchudzanie jest skuteczniejsze u osób... szczupłych Powstanie rozpuszczalny materiał dentystyczny odbudowujący kość Biurka z bieżnią zyskują coraz większą popularność Chcesz być zdrowy i szczęśliwy na emeryturze? - zacznij planować Korea będzie leczyć uzależnionych od Internetu Kontakt z ojcem decyduje o dorosłym życiu córki Sen polifazowy jest znacznie bardziej efektywny Domowe sposoby młodych mam na przyspieszenie porodu Światowy Dzień Krwiodawcy Zielona herbata wspomaga produkcję limfocytów T Rzucić palenie - i nie przytyć Dzieci stają się agresywne kiedy za mało śpią Elektroniczne śmieci to coraz większe zagrożenie Chcesz zajść w ciążę? - pij mniej kawy Okulary przeciwmigrenowe - ulga dla chorych