Brzydale bardziej płodni

Zdjęcie autorstwa Antoine Robiez / CC BY

Najnowsze badania donoszą, że kobiety, które chcą zajść w ciążę bez żadnych problemów, muszą sobie poszukać brzydkiego faceta. Naukowcy odkryli bowiem, że przystojniacy w czasie seksu produkują mniej spermy niż reszta mężczyzn. Twierdzą, że wynika to z tego, iż atrakcyjni mężczyźni podświadomie „dawkują” nasienie przy każdym stosunku, zdając sobie sprawę, że to nie pierwsza i ostatnia kobieta, z którą się kochają. Mało przystojni mężczyźni mają natomiast świadomość, że liczba kobiet, z którymi pójdą do łóżka, nie będzie duża, więc jeśli trafia się im okazja, dają z siebie wszystko.

Badania były prowadzone przez naukowców z uniwersytetów w Londynie i Oxfordzie i dotyczyły zachowań reprodukcyjnych… ryb i kurczaków. Autorzy badań twierdzą jednak, że taką samą prawidłowość obserwuje się również u ludzi. 

- Ludzka atrakcyjność jest skomplikowana i wpływ na nią ma wiele niezależnych od siebie czynników; łącznie z preferencjami kulturowymi – mówi Sam Tazzyman z londyńskiego uniwersytetu. – Mimo to siła wytrysku i jakość spermy wydają się determinowane przez te same czynniki, co w przypadku innych gatunków, czyli m.in. przez liczbę potencjalnych partnerów i ponętność płci przeciwnej

Prawidłowość jest taka, że im mężczyzna jest bardziej atrakcyjny, tym więcej kobiet będzie chciało z nim „mieć do czynienia”. W efekcie każde zbliżenie z kolejną partnerką będzie traciło dla niego na znaczeniu, co będzie miało wpływ na jakość i ilość jego spermy. 

Źródło: Foxnews

Zobacz również: Czy wielkość członka ma znaczenie?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Seks:

Pigułka antykoncepcyjna dla mężczyzn już blisko! Koniec implantów piersi - przeszczepy tłuszczu coraz popularniejsze Popularne leki wywołują zaburzenia erekcji Ciąża po trzydziestce zależna od grupy krwi? Zycie społeczne w łonie matki Współczesny poród nie jest już traktowany jak choroba Farmacja wygrała spór - pigułka "5 dni po" wejdzie na rynek USA Rywalizacja o kobiety skraca życie mężczyzn Nowatorska metoda walki z zakażeniami HIV Badanie krwi powie, kiedy nadejdzie menopauza Tusza przeszkadza cieszyć się seksem Brak ochoty na seks to wyższe ryzyko impotencji w przyszłości Niski testosteron i impotencja to większe ryzyko dla serca Młodzi ludzie są zdania, że stosunek oralny to nie seks Opalanie wzmaga popęd płciowy u mężczyzn Jak czują mężczyźni? Seks w młodym wieku zwiększa ryzyko raka szyjki macicy Małżeństwo dobre dla ciała i ducha Viagra dla kobiet Pigułki zwiększające popęd seksualny u kobiet Prezerwatywy popularne tak samo jak pigułki Mocny wzwód daje szczęście Konopie indyjskie nie dla ogierów Pochwal się, gdzie uprawiałeś seks