Cała prawda o tym, dlaczego mężczyźni kłamią

Prawnik M. Gary Neuman przeprowadził wywiady wśród dwustu uczciwych i nieuczciwych mężów, po to aby poznać prawdziwe powody męskiej niewierności. Co sprawia, że ludzie oszukują?

Rozważając tę kwestię, M. Gary Neuman, specjalista prawa rozwodowego, doszedł do wniosku, że autorami większości teorii na ten temat są żony. I to zazwyczaj te oszukiwane. Czy nie wypadałoby zapytać o zdanie facetów? – pomyślał Neuman. I tak właśnie zrobił. Na bazie jego badań powstała książka „Cała prawda o kłamstwie”. Opowiada o męskiej niewierności i o tym, co mężczyźni robią, by się przed nią uchronić. Co wynika między innymi z jego ustaleń?

W przypadku 48 proc. mężczyzn powodem pierwszego kłamstwa był „brak satysfakcji emocjonalnej”. Tylko 8 proc. powód pierwszego kłamstwa powiązało bezpośrednio z brakiem satysfakcji seksualnej.
W naszej kulturze panuje powszechne przekonanie, że aby mężczyzna był szczęśliwy, potrzebuje seksu. – mówi Neuman. – Ale mężczyźni to także istoty emocjonalne. Chcą, aby ich żony ich doceniały, aby rozumiały, jak ciężko pracują, by wszystko działało tak, jak powinno.

66 proc. nieuczciwych mężczyzn czuło poczucie winy, oszukując.
Konsekwencje tego stanu rzeczy są nieco przerażające: nie tylko pozbawieni sumienia idioci kłamią. W rzeczywistości 68 proc. nieuczciwych mężczyzn nigdy się nawet nie śniło, że kiedyś będą niewierni, a prawie wszyscy, gdyby mogli jeszcze raz znaleźć się w tej sytuacji, zachowaliby się inaczej.

77 proc. kłamczuchów ma dobrego kumpla, który też kłamie. Otoczenie ludzi, którzy akceptują nieuczciwość czy zdradę, ewidentnie ułatwia sprawę. Podświadomie można przecież pomyśleć: mój przyjaciel to dobry człowiek, a oszukuje żonę, więc nawet jeśli ja oszukam swoją, nie będę wcale taki zły.

40 proc. nieuczciwych facetów poznaje „tę drugą” kobietę w pracy. I jedynie 12 proc. uważa, że „ta druga” była bardziej atrakcyjna fizycznie niż żona.

Źródło: Men.webmd.com

Zobacz również: 10 urodowych trików, które musisz znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Obalamy mity:

Wielorazowe torby - ekologiczne, ale czy zdrowe? Zwierzęta nie powodują wzrostu ryzyka alergii u małych dzieci Placebo - jak to właściwie działa? Dziecko moczy się w nocy? - nie wolno tego lekceważyć! E-papieros - elektroniczne oszustwo? Gimnastyka wzmacnia kości dorastających dziewczynek Dezinformacja na temat szkodliwości szczepionek jest groźna dla zdrowia dzieci! Kwas foliowy w ciąży - pomaga czy szkodzi? W ciąży również należy zapinać pasy bezpieczeństwa Nie potrzeba długich sesji, żeby medytacja pomogła walczyć z bólem Uwaga na SMS-y! Skąd się bierze agresja u dzieci? Antydepresanty działają natychmiast Stare leki przyszłością medycyny? Mity na temat AIDS Fakty i mity na temat zakażeń rotawirusowych Zielona herbata oddziałuje negatywnie na kości myszy Gronkowiec złocisty po raz drugi Zmiany klimatyczne zagrażają zdrowiu Czy będziemy żyć wiecznie? Alzheimer atakuje młodych ludzi? Wczesne infekcje wcale nie są dobre Obalamy mity na temat ciąży – curry nie przyspiesza porodu Mity o antykoncepcji wciąż żywe