Wibratory poprawiają zdrowie seksualne

Dwa amerykańskie uniwersytety w Indianie przeprowadziły pierwsze tego typu, reprezentatywne badania nad wykorzystaniem wibratorów przez dorosłych Amerykanów i skutkami ich działania dla zdrowia. Wielu seksuologów, ginekologów i lekarzy już od lat zalecało niektórym pacjentom stosowanie wibratorów w celu poprawienia ich funkcji seksualnych. Jednak dotychczas nie prowadzono badań nad popularnością tej metody i zakresem jej wykorzystywania.
Okazało się, że ponad połowa kobiet i niemal połowa mężczyzn stosowała w ciągu życia wibratory. Co więcej, osoby korzystające z tych urządzeń bardziej dbały o swoje zdrowie seksualne i były bardziej zadowolone z własnego życia erotycznego. Wyniki obu badań zostały opublikowane w piśmie „Journal of Sexual Medicine”. Polegały one na badaniach kwestionariuszowych 2 tysięcy kobiet i tysiąca mężczyzn w wieku 18–60 lat.

52,5% amerykańskich kobiet zadeklarowało używanie wibratorów w ciągu życia, a w tym niemal co czwarta stosowała je w ostatnim miesiącu przed wypełnieniem kwestionariusza. Kobiety te bardziej dbały o swoje zdrowie seksualne. Znacznie więcej z nich przeszło w ciągu ostatniego roku badania ginekologiczne oraz poddało się w ciągu ostatniego miesiąca samobadaniu narządów płciowych.

Badacze stwierdzili również pozytywny wpływ użycia wibratorów na różne aspekty życia seksualnego kobiet (odczuwanie pożądania, podniecenie, nawilżenie, osiąganie orgazmu, ból i ogólne samopoczucie). Odpowiedzi kobiet na temat własnej samooceny w pożyciu seksualnym mogą również wskazywać na pozytywny wpływ stosowania wibratorów na funkcjonowanie seksualne i poczucie satysfakcji. 71,5% spośród tych kobiet nigdy nie odczuwało żadnych dolegliwości ani skutków ubocznych stosowania wibratorów. Jeżeli jakieś działania niepożądane zostały stwierdzone, na ogół były one krótkotrwałe.

Podobne zależności zaobserwowano wśród mężczyzn. 44,8% z nich zadeklarowało używanie wibratorów w ciągu życia. Większość z nich stosowało urządzenia w trakcie gry wstępnej lub stosunku z partnerką. Badacze zaobserwowali podobną, pozytywną zależność między stosowaniem urządzeń a troską mężczyzn o własne zdrowie seksualne, ich samooceną i zadowoleniem z pożycia seksualnego.

Źródło: Science Daily

Zobacz również: Gdy kobieta nie ma ochoty na seks

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Seks:

Pigułka antykoncepcyjna dla mężczyzn już blisko! Koniec implantów piersi - przeszczepy tłuszczu coraz popularniejsze Popularne leki wywołują zaburzenia erekcji Ciąża po trzydziestce zależna od grupy krwi? Zycie społeczne w łonie matki Współczesny poród nie jest już traktowany jak choroba Farmacja wygrała spór - pigułka "5 dni po" wejdzie na rynek USA Rywalizacja o kobiety skraca życie mężczyzn Nowatorska metoda walki z zakażeniami HIV Badanie krwi powie, kiedy nadejdzie menopauza Tusza przeszkadza cieszyć się seksem Brak ochoty na seks to wyższe ryzyko impotencji w przyszłości Niski testosteron i impotencja to większe ryzyko dla serca Młodzi ludzie są zdania, że stosunek oralny to nie seks Opalanie wzmaga popęd płciowy u mężczyzn Jak czują mężczyźni? Seks w młodym wieku zwiększa ryzyko raka szyjki macicy Małżeństwo dobre dla ciała i ducha Viagra dla kobiet Pigułki zwiększające popęd seksualny u kobiet Prezerwatywy popularne tak samo jak pigułki Mocny wzwód daje szczęście Konopie indyjskie nie dla ogierów Pochwal się, gdzie uprawiałeś seks