Świńska grypa-raport

Niektóre kraje w regionie Azji i Pacyfiku złagodziły obowiązek kwarantanny wobec lżejszych przypadków tzw. świńskiej grypy, chociaż liczba zakażeń oraz śmiertelność chorych w tym regionie ostatnio wzrosły. 

W środę co najmniej 14 krajów poinformowało o 600 nowych przypadkach zachorowań. Zarówno w Tajlandii, jak i w Nowej Zelandii w wyniku nowej mutacji wirusa zmarły kolejne dwie osoby. Jak poinformowały australijskie autorytety medyczne, w Australii zanotowano już co najmniej 13 zgonów. Tymczasem Chiny, Japonia i Singapur złagodziły warunki kwarantanny, pozwalając osobom zakażonym wirusem A/H1N1 z lekkimi objawami choroby oraz osobom, które miały z nimi bliski kontakt, na leczenie w domach zamiast w odosobnionych, specjalnie zarezerwowanych do tego miejscach.

Według ogłoszonej dziś informacji Chińskiego Ministerstwa Zdrowia osoby, które miały bliski kontakt z chorymi, mogą odbywać swoją kwarantannę w domu, kryteria określające „bliski kontakt” zostały zawężone. 

Według najnowszych przepisów „bliski kontakt” z chorym miały osoby, które: diagnozowały, leczyły, odwiedzały pacjenta lub opiekowały się nim, osoby, które z nim mieszkały i pracowały, mające kontakt z jego plwocinami lub innymi płynami ustrojowymi. W przypadku wspólnej podróży samolotem pojęcie „bliski kontakt” dotyczy 8 najbliższych współpasażerów. 

Złagodzenie wskazań do przymusowej kwarantanny ma na celu intensyfikację leczenia najbardziej potrzebujących – poinformowało ministerstwo.

Rząd japoński także złagodził normy dotyczące kwarantanny pacjentów, pozwalając im na samodzielne leczenie w domu oraz zezwalając na ich leczenie klinikom publicznym. Singapurskie służby medyczne zapowiedziały wręcz, że skupią się na pacjentach wysokiego ryzyka.– Koncentrując się na najpoważniejszych przypadkach choroby, wymagających hospitalizacji, mamy największe szanse na ich całkowite wyleczenie – ogłosiło singapurskie Ministerstwo Zdrowia.

Jak dotąd w Singapurze potwierdzono 1217 przypadków świńskiej grypy. 

W Nowej Zelandii liczba potwierdzonych przypadków grypy typu A/H1N1 wynosiła w poniedziałek tydzień temu 1059, a w ostatni wtorek – 1195. W sumie na świńską grypę zmarło tam już 5 osób.

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić swój dom, czyli tajniki sztuki feng-shui

W Tajlandii odnotowano natomiast 11 wypadków śmiertelnych. W sumie zanotowano tam aż 2718 przypadków świńskiej grypy. 

W Australii liczba zarażonych wirusem wynosi 6378, w tym 13 wypadków śmiertelnych. Niestety tamtejsze Ministerstwo Zdrowia ostrzega, że liczby te nie są precyzyjne, chorych może być więcej. 

W Japonii zachorowało 2 tysiące osób, poważnych przypadków choroby nie zanotowano. 

W Hongkongu wykryto natomiast 1055 przypadków świńskiej grypy. 

Źródło: Xinhua net

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Raporty:

Suplementacja witamin w czasie ciąży może zmniejszyć ryzyko autyzmu u dziecka Zwyciężyli raka - ale to nie koniec bólu Rozwój mózgu nastolatków zwiększa ich odczucie moralności Modyfikacje komórek ochronią przed skutkami ubocznymi chemioterapii Tętniaki mózgu pękają z powodu... kawy i seksu Alergia: nieprzyjemna, ale chroni przed nowotworem Migrena nie zagraża pamięci Uwaga na dzielenie tabletek! 400-gramowe wcześniaki mają coraz większe szanse Pestycydy dratycznie zwiększają ryzyko Alzheimera Rak płuc palacza jest inny, niż niepalącego Depresja poporodowa ma również przyczyny neurologiczne Nowe odkrycie daje nadzieję nieuleczalnie chorym Cesarskie cięcie a flora bakteryjna niemowląt Farmacja dyskryminuje dzieci Suplementy wapnia - przyjmuj je rozsądnie Implanty słuchowe lepiej sprawdzają się u młodszych pacjentów Problem z witaminą D w czasie ciąży Mniejsze zanieczyszczenie środowiska to zdolniejsze dzieciaki Małe dzieci oglądające TV mają problemy w wieku szkolnym Leki OTC mogą działać niestandardowo u dzieci z nadwagą Pielęgniarki wytrącane z rytmu pracy popełniają więcej błędów Dużo mięsa w diecie to wyższe ryzyko raka pęcherza moczowego Chirurgia bariatryczna skuteczna u 60% pacjentów