Świńska grypa niepokonana

Rosnąca liczba nowych przypadków świńskiej grypy uświadamia rządowi brytyjskiemu, że problem staje się coraz poważniejszy. Dlatego Ministerstwo Zdrowia podjęło nowe działania, aby poradzić sobie z wydłużającymi się kolejkami w szpitalach i przychodniach.

Co to oznacza dla Brytyjczyków? To, że ci, u których jest podejrzenie świńskiej grypy, nie będą więcej diagnozowani i poddawani wielu testom potwierdzającym chorobę – to pozwoli na odciążenie służby zdrowia i jej sprawniejsze działanie. Osoby, które podejrzewają, że zaraziły się świńską grypą, powinny skontaktować się z odpowiednimi służbami telefonicznie.
Lekarz, który podejrzewa u pacjenta obecność wirusa świńskiej grypy, powinien zalecić mu pozostanie w domu, a o kupno odpowiednich leków poprosić rodzinę.

Niektórzy opowiadają się za tym, że leki powinny być podawane tylko tym najbardziej potrzebującym. Jeśli zaś grypa ma łagodny przebieg, antybiotyki nie powinny być podawane pacjentom, gdyż może to powodować uodpornienie organizmu na szczepionkę.  Brytyjski rząd nie godzi się jednak na takie rozwiązanie, twierdząc, że może to spowodować szybsze rozprzestrzenianie się wirusa grypy.

Od momentu zdiagnozowania pierwszego przypadku świńskiej grypy w Wielkiej Brytanii stwierdzono 7000 nowych zachorowań. Trzy osoby umarły z powodu powikłań.

Źródło:[url=http:// http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/8130097.stm] BBC News[/url]

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić swój dom, czyli tajniki sztuki feng-shui

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Nowinki:

Nowotwory są groźniejsze dla mężczyzn Neurostymulator pomoże kontrolować pęcherz moczowy Czy szwedzkim chirurgom uda się przeszczepić macicę? Będzie można odwrócić przerost mięśnia sercowego Czy osoby niewidome korzystają z echolokacji? Pod wodą słyszymy przez... kości Czy wyleczymy chorobę Parkinsona? Nikotyna na ból zęba Nowe neurony i ich połączenia ważne nie tylko dla pamięci Zapłodniona komórka jajowa dzieli się mimo błędów Mikroudary mózgu mogą zwiększać ryzyko zawału serca Samodestrukcja komórek raka piersi Naukowcy uderzą w nowotwory... diamentami Męska płodność zależna od stanu... kości Osoby wielojęzyczne mają lepszą pamięć Wiadomo już, skąd pochodzi agresja Witamina D niezbędna do rozwoju i utrzymania sprawności płuc Odnaleziono nowy marker zawału serca Dotyk matki jest bardzo ważny dla wcześniaka Koniec problemów z łysieniem...? Głos matki aktywuje naukę języka u dziecka Kolejny wzmacniacz pamięci - odnaleziony Trwają prace nad wczesnym testem wykrywającym chorobę Alzheimera Nowatorskie badania: komórki macierzyste zregenerują serce?