Stany Zjednoczone tyją w oczach

Najnowsze raporty dotyczące tuszy Amerykanów nie pozostawiają złudzeń – USA jest coraz bardziej otyłe. Najnowsze raporty donoszą, że liczba ludzi otyłych w Ameryce wzrosła w 23 stanach, nie zmalała natomiast w żadnym z nich. 
 
Ponadto coraz częściej problem ten dotyka najmłodszych Amerykanów – otyłość u dzieci wahająca się w granicach 30% stwierdzono w 30 stanach. Raport ostrzega, że coraz większa nadwaga u Amerykanów może być powodem wielu poważnych chorób, np. zawałów serca, udarów, cukrzycy. USA organizowało wiele różnych kampanii propagujących zdrowy tryb życia, ale mimo to z roku na rok coraz więcej pieniędzy jest przeznaczanych na służbę zdrowia – właśnie z powodu problemów z otyłością.
Rząd Stanów Zjednoczonych opracowuje program działania, który zakłada zmniejszenie liczby ludzi otyłych do 15% do końca następnego roku. Według raportu takie założenia są nierealne do zrealizowania. 
 
Kolejny raz z rzędu stan Missisipi wygrywa w niechlubnym konkursie na najgrubszy region w Stanach – ludzie otyli stanowią tutaj 33% społeczeństwa. Na kolejnych miejscach plasują się: Zachodnia Wirginia, Alabama i Tennessee – we wszystkich tych stanach liczba ludzi otyłych wynosi ok. 30%. Jedynie jeden stan – Kolorado – miał odsetek ludzi otyłych poniżej 20%. Missisipi ma również najwyższy odsetek otyłych dzieci – 44,4%. Od 1980 roku liczba ta uległa zwiększeniu prawie 3-krotnie.

Wszystko to ma wpływ również na stan psychiki Amerykanów – coraz więcej jest w stanach ludzi dotkniętych depresją i nerwicą. Coraz gorzej jest u nich z wydolnością fizyczną. W 1991 roku w żadnym stanie Ameryki otyłość nie wynosiła więcej niż 20% ogółu społeczeństwa. W 1980 roku jedynie 15% Amerykanów było otyłych. 
 
Źródło: BBC News

 

Zobacz również: Najczęstsze problemy zdrowotne kobiet w ciąży

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Raporty:

Suplementacja witamin w czasie ciąży może zmniejszyć ryzyko autyzmu u dziecka Zwyciężyli raka - ale to nie koniec bólu Rozwój mózgu nastolatków zwiększa ich odczucie moralności Modyfikacje komórek ochronią przed skutkami ubocznymi chemioterapii Tętniaki mózgu pękają z powodu... kawy i seksu Alergia: nieprzyjemna, ale chroni przed nowotworem Migrena nie zagraża pamięci Uwaga na dzielenie tabletek! 400-gramowe wcześniaki mają coraz większe szanse Pestycydy dratycznie zwiększają ryzyko Alzheimera Rak płuc palacza jest inny, niż niepalącego Depresja poporodowa ma również przyczyny neurologiczne Nowe odkrycie daje nadzieję nieuleczalnie chorym Cesarskie cięcie a flora bakteryjna niemowląt Farmacja dyskryminuje dzieci Suplementy wapnia - przyjmuj je rozsądnie Implanty słuchowe lepiej sprawdzają się u młodszych pacjentów Problem z witaminą D w czasie ciąży Mniejsze zanieczyszczenie środowiska to zdolniejsze dzieciaki Małe dzieci oglądające TV mają problemy w wieku szkolnym Leki OTC mogą działać niestandardowo u dzieci z nadwagą Pielęgniarki wytrącane z rytmu pracy popełniają więcej błędów Dużo mięsa w diecie to wyższe ryzyko raka pęcherza moczowego Chirurgia bariatryczna skuteczna u 60% pacjentów