Grube Illinois

Prawie 35% dzieci mieszkających w tym stanie ma problemy z nadwagą bądź otyłością i plasuje się w ścisłej dziesiątce najbardziej otyłych stanów w USA. Dzieci zostały sklasyfikowane jako otyłe, jeśli wskaźnik masy ciała wahał się między liczbą 85 a 94. Raport z przeprowadzonych badań nie pozostawia złudzeń – co piąte dziecko z Illinois jest otyłe, 14,2% boryka się z nadwagą.

Stanowi to dowód, że mimo akcji prewencyjnych podjętych przez rząd Stanów Zjednoczonych problem otyłości wśród Amerykanów wciąż nie został rozwiązany. Jest on o tyle poważniejszy, że coraz częściej dotyczy najmłodszych obywateli USA.
– Jeśli potrafilibyśmy ustrzec dzieci i całe społeczeństwo przed otyłością i sprawić, że zaczną one uważać na to, co jedzą, nie tylko podwyższymy jakość życia, lecz także sprawimy, że system opieki zdrowotnej będzie bardziej wydajny – mówi prezes Fundacji Roberta Wood Johnsona.

Mimo że 19 stanów Ameryki postanowiło wprowadzić do szkół plany żywieniowe, według których mają być sporządzane posiłki dla uczniów, wciąż jest to za mało. Trzeba zaznaczyć, że stan Illinois nie jest jednym z tych stanów. Pocieszające jest to, że z dorosłymi nie jest już tak źle – dorośli mieszkańcy Illinois plasują się na 27. pozycji pod względem otyłości wśród wszystkich stanów Ameryki.

Najgrubszym stanem w USA jest Missisipi – zarówno dorośli, jak i dzieci z nadwagą i otyłością stanowią tutaj 33% ogółu mieszkańców. Najszczuplejszym stanem jest zaś stan Kolorado.

Istnieje więc potrzeba opracowania kolejnych – tym razem bardziej skutecznych planów naprawczych tego problemu. Raport proponuje opracowanie takich planów, które zawierałyby programy ćwiczeniowe, dietetyczne oraz opracowanie takiego marketingu, który zniechęcałby dzieci do jedzenia niezdrowej żywności.

Źródło: Chicago Tribune

Zobacz również: Najczęstsze problemy zdrowotne kobiet w ciąży

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Nowinki:

Nowotwory są groźniejsze dla mężczyzn Neurostymulator pomoże kontrolować pęcherz moczowy Czy szwedzkim chirurgom uda się przeszczepić macicę? Będzie można odwrócić przerost mięśnia sercowego Czy osoby niewidome korzystają z echolokacji? Pod wodą słyszymy przez... kości Czy wyleczymy chorobę Parkinsona? Nikotyna na ból zęba Nowe neurony i ich połączenia ważne nie tylko dla pamięci Zapłodniona komórka jajowa dzieli się mimo błędów Mikroudary mózgu mogą zwiększać ryzyko zawału serca Samodestrukcja komórek raka piersi Naukowcy uderzą w nowotwory... diamentami Męska płodność zależna od stanu... kości Osoby wielojęzyczne mają lepszą pamięć Wiadomo już, skąd pochodzi agresja Witamina D niezbędna do rozwoju i utrzymania sprawności płuc Odnaleziono nowy marker zawału serca Dotyk matki jest bardzo ważny dla wcześniaka Koniec problemów z łysieniem...? Głos matki aktywuje naukę języka u dziecka Kolejny wzmacniacz pamięci - odnaleziony Trwają prace nad wczesnym testem wykrywającym chorobę Alzheimera Nowatorskie badania: komórki macierzyste zregenerują serce?