Wyższa inteligencja to lepszy seks

Kobiety, które mają wyższy poziom inteligencji emocjonalnej są bardziej zadowolone z seksu. Takie wyniki badań mogą pomóc ok. 40% kobiet, które deklarują, że nie odczuwają zadowolenia ze swojego życia seksualnego. Inteligencja emocjonalna czyli EQ, to mówiąc najprościej umiejętność rozpoznawania, nazywania swoich emocji, a także emocji innych. Wysłano ponad 8 tys. kwestionariuszy do kobiet w wieku 18–83 lat. Kwestionariusz oprócz standardowego testu na inteligencję emocjonalną, zawierał także pytania o seks, orgazm, mastrurbację. Ankieta sprawdzała też, czy jest jakaś zależność między inteligencją emocjonalną, a innymi czynnikami, które mogłyby mieć wpływ na życie seksualne, takimi jak: wiek, wykształcenie, waga.I cóż się okazało: 13% nigdy nie osiągnęło orgazmu podczas stosunku z partnerem, 9% zawsze osiąga orgazm. 24% kobiet nie ma orgazmu podczas masturbacji, zaś 30% zawsze. Przy czym statystycznie istniała zależność między wyższym poziomem inteligencji emocjonalnej, a częstością osiągania orgazmu zarówno podczas stosunku z partnerem jak i podczas masturbacji.

Zanim jednak kobiety zaczną zamartwiać się niskim poziomem swojej inteligencji emocjonalnej warto dodać, że do angielskich badań jest wiele zastrzeżeń: kwestionariusze nie zawierały pytania, czy respondentki są zadowolone ze swego życia seksualnego, a orgazm przy każdym stosunku nie musi o tym świadczyć. Ponadto, zależność między inteligencją emocjonalną, a tym, jak często dana kobieta osiąga orgazm, wcale nie była tak duża.

Źródło: NHS Choices

Zobacz również: Fantazje seksualne

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Seks:

Pigułka antykoncepcyjna dla mężczyzn już blisko! Koniec implantów piersi - przeszczepy tłuszczu coraz popularniejsze Popularne leki wywołują zaburzenia erekcji Ciąża po trzydziestce zależna od grupy krwi? Zycie społeczne w łonie matki Współczesny poród nie jest już traktowany jak choroba Farmacja wygrała spór - pigułka "5 dni po" wejdzie na rynek USA Rywalizacja o kobiety skraca życie mężczyzn Nowatorska metoda walki z zakażeniami HIV Badanie krwi powie, kiedy nadejdzie menopauza Tusza przeszkadza cieszyć się seksem Brak ochoty na seks to wyższe ryzyko impotencji w przyszłości Niski testosteron i impotencja to większe ryzyko dla serca Młodzi ludzie są zdania, że stosunek oralny to nie seks Opalanie wzmaga popęd płciowy u mężczyzn Jak czują mężczyźni? Seks w młodym wieku zwiększa ryzyko raka szyjki macicy Małżeństwo dobre dla ciała i ducha Viagra dla kobiet Pigułki zwiększające popęd seksualny u kobiet Prezerwatywy popularne tak samo jak pigułki Mocny wzwód daje szczęście Konopie indyjskie nie dla ogierów Pochwal się, gdzie uprawiałeś seks