Bliźnięta z różnych ojców

Jedenastomiesięczne bliźnięta z Dallas w Teksasie, Jordan i Justin, mają różnych ojców. To przypadek jeden na miliony – tak rzadki, że w światowym piśmiennictwie medycznym istnieje tylko kilka wzmianek na ten temat.

Zdjęcie autorstwa badelcap / CC BY

Rodzice bliźniąt, Mia Washington i jej narzeczony James Harrison, postanowili zrobić genetyczne testy ojcostwa, gdyż dzieci nie były do siebie w najmniejszym stopniu podobne. Pani Washington przyznała jednocześnie, że w czasie gdy doszło do poczęcia jej dzieci, miała romans z innym mężczyzną. Pracownicy Centrum Analiz DNA w Dallas, którzy przeprowadzali test, sami byli zaszokowani jego wynikami.

Dyrektor laboratorium Genny Thibodeaux obawia się nawet, że świat medycyny może w nie nie uwierzyć. Niemniej są autentyczne – jest 99,99% prawdopodobieństwa, że bliźniaki Jordan i Justine mają innych ojców. Ojcem jednego chłopca jest narzeczony jego matki, a drugiego – jej kochanek.

Doktor Chris Dreiling, pediatra, wyjaśnia, jak do tego doszło. Otóż Jordan i Justin to bliźnięta dwujajowe – komórki jajowe ich matki zostały zapłodnione w tym samym czasie przez dwa różne plemniki, pochodzące od różnych mężczyzn.

Plemniki te poruszały się najprawdopodobniej z różną prędkością. Kiedy doszło do jednego zapłodnienia, druga komórka jajowa wciąż pozostawała „wolna”; później została zapłodniona innym nasieniem. Obie zapłodnione komórki jajowe razem przemieściły się do macicy i zarodki rozwijały się dalej również razem.

Mia Washington początkowo nie mogła uwierzyć, że taka anomalia zdarzyła się właśnie jej. Z kolei jej narzeczony zadeklarował, że darował zdradę i wychowa obu chłopców jako swoich synów. Mia Washington postanowiła nagłośnić swój przypadek, aby przestrzec inne kobiety: „zanim rozpoczniesz romans, pomyśl o konsekwencjach – ja jestem żywym dowodem na to, że mogą być one najmniej spodziewane”.

Matki bliźniąt potrzebują wsparcia

Dwie trzecie matek bliźniąt nie ma odpowiedniego wsparcia i rad, dzięki którym mogłyby lepiej poradzić sobie w pierwszych tygodniach po porodzie….

Zobacz również: Czy wielkość członka ma znaczenie?

Źródło: MedicalNewsToday

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Seks:

Pigułka antykoncepcyjna dla mężczyzn już blisko! Koniec implantów piersi - przeszczepy tłuszczu coraz popularniejsze Popularne leki wywołują zaburzenia erekcji Ciąża po trzydziestce zależna od grupy krwi? Zycie społeczne w łonie matki Współczesny poród nie jest już traktowany jak choroba Farmacja wygrała spór - pigułka "5 dni po" wejdzie na rynek USA Rywalizacja o kobiety skraca życie mężczyzn Nowatorska metoda walki z zakażeniami HIV Badanie krwi powie, kiedy nadejdzie menopauza Tusza przeszkadza cieszyć się seksem Brak ochoty na seks to wyższe ryzyko impotencji w przyszłości Niski testosteron i impotencja to większe ryzyko dla serca Młodzi ludzie są zdania, że stosunek oralny to nie seks Opalanie wzmaga popęd płciowy u mężczyzn Jak czują mężczyźni? Seks w młodym wieku zwiększa ryzyko raka szyjki macicy Małżeństwo dobre dla ciała i ducha Viagra dla kobiet Pigułki zwiększające popęd seksualny u kobiet Prezerwatywy popularne tak samo jak pigułki Mocny wzwód daje szczęście Konopie indyjskie nie dla ogierów Pochwal się, gdzie uprawiałeś seks