Wiosenna kampania - naucz się zdrowo spać

Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock

Rusza kampania "Szlachetne zdrowie" pt. "Zdrowy sen — fakty i mity" promująca walkę z bezsennością. Podczas niej możesz nauczyć się technik pozwalających walczyć z zaburzeniami snu. Pomysłodawcą oraz organizatorem kampanii jest firma Lama Gold oraz Uniwersytety Trzeciego Wieku. — Większość z nas uważa, że szklanka mleka z miodem czy wino przed snem pomagają zdrowo spać. Nie mogąc zasnąć, spędzamy w łóżku długie godziny, czekając aż poczujemy się senni; rano jemy śniadanie w łóżku zamiast przy stole. Popełniamy mnóstwo błędów, które przekładają się na to, że gorzej śpimy czy nawet zaczynamy chorować na bezsenność — uważa dr Michał Skalski, opiekun merytoryczny wydarzenia i specjalista w dziedzinie zaburzeń snu. 

Wiosenna odsłona kampanii "Szlachetne zdrowie" pt. "Zdrowy sen — fakty i mity" obejmuje ponad 10 miast z całej Polski i potrwa około 3 miesięcy. W każdym mieście wydarzenia podzielone są na 2 etapy. Podczas pierwszego spotkania słuchacze słuchają merytorycznego wykładu eksperta, drugie spotkanie poświęcone jest praktycznym poradom, jak zdrowo spać.

Opiekunami merytorycznymi wydarzenia i jednocześnie wykładowcami są: dr n. med. Michał Skalski – z Poradni Leczenia Zaburzeń Snu Kliniki Psychiatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Warszawie i dr n. med. Daria Pracka z Katedry i Zakładu Fizjologii oraz Pracowni Badań nad Snem Collegium Medicum w Bydgoszczy i UMK w Toruniu.  

Spotkania w ramach kampanii Szlachetne zdrowie to nie tylko wykłady i warsztaty.  Uczestnicy prelekcji sami sprawdzają, jakie błędy dotyczące snu popełniają. Każdemu badaniu towarzyszy krótka ankieta dotycząca faktów i mitów na temat snu.
Wiosenna odsłona kampanii potrwa do końca maja.

źródło: http//szlachetnezdrowie.eu  
 
 
 

Zobacz również: Jak pozbyć się kataru?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Rekord: udana operacja na otwartym sercu u stulatka Dzięki przeszczepowi komórek macierzystych zniknął... wirus HIV 1 grudnia - Światowy Dzień AIDS Dysmorfofobia a wygląd Światowa Organizacja Zdrowia broni się przed oskarżeniami Chemikalia w butelkach dla dzieci Świńska grypa zabiła ponad 12 000 ludzi Gwiazdka z gwiazdami na Litewskiej Rozgryziono kod genetyczny śmiercionośnych nowotworów Pandemia H1N1 zaczyna słabnąć Trwa dochodzenie w sprawie rzadkich skutków ubocznych działania szczepionki na wirusa A H1N1 Nowa inicjatywa, by zmniejszyć śmiertelne przypadki biegunki u dzieci Czy organy do przeszczepów zawsze powinny pochodzić od zdrowych ludzi? Cholesterol na piątkę Pacjenci z HIV są bardziej podatni na raka 3 Amerykanów zdobyło nagrodę Nobla 2009 w dziedzinie medycyny Czy stać nas na spalanie odpadów? Matematycy mają zbudować model nowotworu Czy prezydent Francji powinien przestać biegać? Zdesperowani Brytyjczycy sprzedają swoje nerki, by spłacić hipotekę i długi Marsz wspierający walkę z Parkinsonem Planeta w potrzebie Nowe prawo aborcyjne w Hiszpanii Lekarze łamią zasadę poufności