Odkryj zielony eliksir życia i zatrzymaj zdrowie na dłużej

Zapomnij o drogich suplementach diety, które miały zatrzymać twoją młodość i wydłużyć życie. Odwołaj też wizytę w salonie medycyny estetycznej, która miała tu i ówdzie zlikwidować twoje zmarszczki. Recepta na dłuższe życie i młodość jest prosta: zielona herbata!

Zdjęcie zielonej herbaty / Shutterstock

Tajemnica długowieczności

Australijscy naukowcy dowiedli, że kobiety po 70. i 80. roku życia, które każdego dnia wypijały dwie filiżanki zielonej herbaty, były o 40% mniej narażone na zgon w porównaniu z innymi kobietami, które w ogóle nie piły zielonej herbaty lub piły jej za mało. Z obserwacji ekspertów wynika, że takie właściwości zielonej herbaty wynikają z zawartych w niej flawonoidów, które chronią przed groźnymi chorobami wyniszczającymi serce i śmiertelnymi nowotworami. Oprócz tego, że znajdziemy je w zielonej herbacie, wchodzą też w skład owoców, ciemnej czekolady, kawy i czerwonego wina.

Cudotwórcze flawonoidy

Prozdrowotne działanie zielonej herbaty zostało zauważone podczas przeprowadzania eksperymentu na 1000 australijskich kobiet w wieku powyżej 75 lat. Podczas badania brano pod uwagę ich nawyki dietetyczne oraz ilość wypijanej kawy i herbaty. Pod koniec eksperymentu wciąż żyło 88% badanych kobiet, w grupie których większość stanowiły te panie, których dieta zawierała duże ilości flawonoidów. W tej grupie kobiet zgonów z powodu chorób serca czy nowotworów, czyli dwóch czynników, które najczęściej mają bezpośredni związek ze śmiercią kobiet w tym wieku, było znacznie mniej niż u kobiet, których dieta była uboga we flawonoidy. Według Journal of Clinical Nutrition na dłuższe życie ma wpływ przyjmowanie już 350 mg flawonoidów na dobę, czyli dokładnie tyle, ile znajdziemy w dwóch filiżankach zielonej herbaty.

Pij na zdrowie!

Poprzednie badania mające potwierdzić prozdrowotne właściwości flawonoidów wskazały, że związki te znacznie obniżają ciśnienie krwi, zapobiegają powstawaniu niebezpiecznych zakrzepów i wzmacniają kości. Najnowsze badania to dobre wieści dla wszystkich tych, którzy należą do miłośników herbaty. W dodatku inne badanie pokazało, że osoby, które każdego dnia nie mogą obyć się bez filiżanki tego aromatycznego napoju, są mniej podatne na złamania kości biodrowej niż ci, którzy od herbaty stronią. Jednak zielona herbata wpływa nie tylko na ciało, ale też na umysł. W ciągu zaledwie 30 minut od wypicia filiżanki herbaty w naszych organizmach znacznie wzrasta aktywność neurologiczna, co znacznie poprawia koncentrację i pamięć.

Źródło: dailymail.co.uk

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Nowinki:

Nowotwory są groźniejsze dla mężczyzn Neurostymulator pomoże kontrolować pęcherz moczowy Czy szwedzkim chirurgom uda się przeszczepić macicę? Będzie można odwrócić przerost mięśnia sercowego Czy osoby niewidome korzystają z echolokacji? Pod wodą słyszymy przez... kości Czy wyleczymy chorobę Parkinsona? Nikotyna na ból zęba Nowe neurony i ich połączenia ważne nie tylko dla pamięci Zapłodniona komórka jajowa dzieli się mimo błędów Mikroudary mózgu mogą zwiększać ryzyko zawału serca Samodestrukcja komórek raka piersi Naukowcy uderzą w nowotwory... diamentami Męska płodność zależna od stanu... kości Osoby wielojęzyczne mają lepszą pamięć Wiadomo już, skąd pochodzi agresja Witamina D niezbędna do rozwoju i utrzymania sprawności płuc Odnaleziono nowy marker zawału serca Dotyk matki jest bardzo ważny dla wcześniaka Koniec problemów z łysieniem...? Głos matki aktywuje naukę języka u dziecka Kolejny wzmacniacz pamięci - odnaleziony Trwają prace nad wczesnym testem wykrywającym chorobę Alzheimera Nowatorskie badania: komórki macierzyste zregenerują serce?