Pikantne SMS-y receptą na udany związek

Z badań amerykańskich naukowców przeprowadzonych w celu oceny popularności sextingu wynika, że jest to zjawisko o wiele bardziej powszechne, niż mogłoby się wydawać. Jak pokazują statystyki, aż ośmiu osobom na dziesięć zdarzyło się wymieniać sugestywne wiadomości w ciągu ostatniego roku. Co więcej okazuje się, że praktyka ta może pozytywnie wpływać na relacje między dorosłymi partnerami.

Zdjęcie kobiety / Shutterstock

Seks na odległość

Sexting rozumiany jako wymiana wiadomości tekstowych o tematyce erotycznej powoli wychodzi z cienia. Młodzi ludzie – bo to właśnie oni najczęściej są nadawcami i odbiorcami tego typu SMS-ów – coraz chętniej dzielą się swoimi doświadczeniami, otwarcie przyznając się, że zdarza im się prowadzić rozmowy w dwuznacznym tonie.

Przyczyn takiego zachowania jest co najmniej klika. Przypuszcza się, że ma to związek z chęcią pochwalenia się towarzystwu bogatym życiem seksualnym, ale jednocześnie stanowi dla młodych ludzi bezpieczny ekwiwalent fizycznego zbliżenia. Zdarza się, że tego typu zachowanie wynika po prostu z poczucia zobowiązania wobec osoby, która jako pierwsza zdecydowała się wysłać do nas pikantną wiadomość.

Szansa czy zagrożenie?

Jak ustalili psychologowie, młodzi ludzie uprawiający sexting wykazują większą skłonność do podejmowania ryzykownych zachowań, takich jak przygodny seks czy zbliżenie bez zabezpieczenia. Dodatkowo osoby przesyłające innym swoje nagie zdjęcia częściej mają wielu partnerów seksualnych równocześnie. Co ciekawe, chętniej sięgają po nielegalne substancje i zazwyczaj mają niższą samoocenę niż rówieśnicy, którzy nie praktykują sextingu.

Nieco inaczej sprawy wyglądają w przypadku osób dorosłych, które także nie stronią od wymiany wiadomości rozpalających zmysły. Zdecydowana większość (88 proc.) spośród grupy 870 badanych przyznała, że w przeszłości miała tego typu epizod, natomiast 82 proc. – że miało to miejsce w ciągu ostatniego roku. Erotyczne wiadomości najczęściej wymieniane są przez osoby pozostające w bliskiej relacji, jednak praktyka ta nie jest obca także singlom.

Eksperci dowiedli, że erotyczne SMS-y pozytywnie wpływają na jakość ich związku – tak na jej sferę psychiczną, jak i fizyczną. Poprawie ulega zarówno satysfakcja z życia seksualnego, jak i poziom zaangażowania w relację.

Zobacz również: Czy można udawać orgazm?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Seks:

Niebezpieczne pocałunki – zobacz, co ci grozi, gdy całujesz się z wieloma partnerami Pigułka antykoncepcyjna dla mężczyzn już blisko! Koniec implantów piersi - przeszczepy tłuszczu coraz popularniejsze Popularne leki wywołują zaburzenia erekcji Ciąża po trzydziestce zależna od grupy krwi? Zycie społeczne w łonie matki Współczesny poród nie jest już traktowany jak choroba Farmacja wygrała spór - pigułka "5 dni po" wejdzie na rynek USA Rywalizacja o kobiety skraca życie mężczyzn Nowatorska metoda walki z zakażeniami HIV Badanie krwi powie, kiedy nadejdzie menopauza Tusza przeszkadza cieszyć się seksem Brak ochoty na seks to wyższe ryzyko impotencji w przyszłości Niski testosteron i impotencja to większe ryzyko dla serca Młodzi ludzie są zdania, że stosunek oralny to nie seks Opalanie wzmaga popęd płciowy u mężczyzn Jak czują mężczyźni? Seks w młodym wieku zwiększa ryzyko raka szyjki macicy Małżeństwo dobre dla ciała i ducha Viagra dla kobiet Pigułki zwiększające popęd seksualny u kobiet Prezerwatywy popularne tak samo jak pigułki Mocny wzwód daje szczęście Konopie indyjskie nie dla ogierów