abcZdrowie.plZdrowie.pl - serwis należy do sieci serwisów o zdrowiu polecamy:

Co jeść, aby schudnąć?

Wszyscy już mniej więcej wiemy, jakie produkty spożywcze zawierają mniej kalorii, tłuszczy i cukrów, a dużo substancji zdrowych dla organizmu. Są one podstawą każdej właściwej diety, szczególnie przeznaczonej dla tych, którzy chcą zrzucić kilka kilogramów. Poniżej mamy kilka dodatkowych wskazówek: 10 produktów, które pozwolą szybciej osiągnąć wymarzoną linię. Warto o nich pamiętać ustalając sobie bardziej zróżnicowaną, pełnowartościową dietę.

1. Migdały
Migdały to nie tylko smaczna i pożywna przekąska, ale i doskonałe źródło białka, błonnika i zdrowego tłuszczu. Badania wskazują, że codzienne jedzenie migdałów w rozsądnych ilościach może pomóc stracić na wadze, ponieważ stabilizuje poziom cukru we krwi zmniejszając poczucie głodu. Spożywanie orzechów również pomaga pozbyć się nadmiaru tłuszczu.

2. Jajka
Badania pokazują, że codzienne jedzenie śniadania przyspiesza metabolizm pomagając w ten sposób spalić więcej kalorii. Osoby, które jedzą na śniadanie jajka spożywają ogółem w ciągu dnia mniej kalorii, gdyż mają mniejsze łaknienie.

3. Mleko
Niskotłuszczowe produkty mleczne, takie jak mleko, zawierają duże ilości wapnia, który odgrywa ważną rolę przy odchudzaniu. Ponadto witamina D zawarta w mleku wspomaga wchłanianie wapnia przez organizm oraz przyspiesza metabolizm.

4. Szparagi
Szparagi pozwalają zachować odpowiednią gospodarkę wodną organizmu. Jako naturalny środek moczopędny umożliwiają pozbycie się nadmiaru płynów, nagromadzonych np. po spożyciu słonego posiłku. Uważa się też, że szparagi wspomagają odchudzanie. Z pewnością jest to potrawa niskokaloryczna, zalecana jako składnik diet polegających na ograniczaniu spożytych kalorii.

5. Sałata
Sałata jest niskokalorycznym warzywem bogatym w różne składniki odżywcze i witaminy. Pozwala też pozbyć się nadmiaru płynów i tłuszczu z organizmu.

6. Seler, seler naciowy

Seler, podobnie jak sałata, zawiera niewiele kalorii, a wspomaga pozbywanie się tłuszczy z organizmu. Warto pamiętać, że samo spalanie i trawienie pożywienia też wymaga od organizmu wysiłku. Sałatka z selera naciowego, szparagów i sałaty lodowej może więc pomóc spalić więcej kalorii niż sama ich dostarcza.

7. Chude mięso
Chude mięsa, takie jak indyk, kurczak, czy polędwica wołowa zawierają dużo białka niezbędnego do budowy mięśni. Badania pokazują, że osoby z większą tkanką mięśniową spalają więcej kalorii, nawet w chwili odpoczynku.

8. Jabłka

Wzbogacenie diety o jabłka może przyspieszyć pozbycie sie zbędnego tłuszczu. Badania porównawcze pokazały, że osoby będące na diecie, które przed każdym posiłkiem zjadały jedno jabłko, spalały więcej kalorii i szybciej traciły na wadze, niż osoby, które rezygnowały z tej przekąski.

9. Grejpfrut
Grejpfrut ad dawna był reklamowany jako doskonały element diety odchudzającej. Zawiera on dużo pektyny, która wpływa na obniżenie poziomu tłuszczu.

10. Woda
Woda to niezbędny element każdej diety. Poprawia gospodarkę wodną organizmu redukując nadmierne zatrzymywanie płynów. Udowodniono również jej wpływ na przyspieszenie metabolizmu. Chroni też ciało przed odwodnieniem, które poza skutkami zdrowotnymi spowalnia metabolizm i może prowadzić do przejadania się. Odwodniony organizm może mylić pragnienie z głodem, co prowadzi do spożywania dodatkowych, zbędnych kalorii.

Źródło: Fox News

Komentarze

wszystko morzna jesc ale z umiarem jak powiadaja stare babcie

ważre 96 k,g jak mam schudnac przynajmniej 20 kg?pliiiiiiiidsssssssssssssssss

słyszałam że mleko pomaga schudnąć (tylko chude)

ale tu nie chodzi o to, aby TYLKO to jeść, ale urozmaicić swoją dietę. :)

jem jabłka przed obiadem i kolacja i widze ze moj brzuszek zmalal polecam jabłka maja duzo blonnika i nie czuje sie glodu, a dotego jest on nie trawiony przez nasz organizm czyli nie ma kalorii

Ważyłam 50kg po porodzie przybyło mi 15kg. Co powinnam jeść aby stracić te 15kg?

jabłka

zobczymy czy przy takich produktach da sie cokolwiek spalic..

najpierw trzeba jeszcze pocwiczyc a sie uda

lipa jak nic z tymi dietami...

Wszystko takie smaczne! Tylko trzeba urozmaicać!

No nie wiem jakbyś padła jakbyś jadła mięso (do wyboru kilka rodzajów), jajka, owoce, warzywa + mleko i przetwory.... ???

Obawiam się, że gdybym się tylko tym żywiła to po 2 tygodniach padłabym na pyszczek a nie schudła....

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu medycyna24.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.

Śledź medycyna24.pl na:

Logo twitterLogo flakerLogo blipLogo facebookRss logo

Nowinki

- 13 lp., 17:00 - 0 komentarzy

Panowie postrzegani są jako "silniejsza płeć" - tymczasem to właśnie oni powinni zwrócić zdecydowanie większą uwagę na swoje zdrowie. Naukowcy wskazują, że choć nie ma ku temu na razie uchwytnego powodu, to właśnie mężczyźni mają zwykle gorsze rokowania w chorobach nowotworowych.

Różnice nie są na szczęście duże, ale w przypadku tak groźnych chorób każda istotna statystycznie zmniejszona szansa przeżycia i wyleczenia powinna być wskazówką do baczniejszego przyglądania się swojemu zdrowiu.

Lifestyle

- 11 lp., 12:00 - 0 komentarzy

Już od kilku lat panuje moda na picie napojów "light" - ponieważ reklamowane są jako nie zawierające cukru, wiele osób sądzie, że są zdrowsze i nie zagrażają naszej sylwetce. Piją je nawet ci, którzy są na diecie i próbują schudnąć. Czy jednak rzeczywiście takie napoje są dla nas korzystne?

Amerykańscy naukowcy postanowili sprawdzić, jaki faktycznie wpływ ma picie "lightów" na organizm człowieka. Wyniki nie są zachęcające. Choć kalorii przyswajamy mniej, to jednak tyjemy - i zapadamy na choroby układu krążenia i cukrzycę.

Seks

- 27 cz., 12:00 - 0 komentarzy

W dziedzinie antykoncepcji od lat nie było już naprawdę przełomowego wynalazku. Udoskonala się obecnie stosowane metody, prowadzi się badania nad pigułkami o mniejszej zawartości hormonów - nadal jednak poruszamy się właściwie w jednym zakresie: antykoncepcji kobiecej.

Na temat "pigułki dla mężczyzn" naukowcy mówili już od lat, nie udało się jej jednak stworzyć. A raczej - nie udało się aż dotąd, bo w końcu pojawiła się realna szansa na wejście tej formy antykoncepcji na rynek.