abcZdrowie.plZdrowie.pl - serwis należy do sieci serwisów o zdrowiu polecamy:

Krople do oczu dla osób cierpiących na jaskrę

Nowe krople do oczu mogą pomóc zachować wzrok tysiącom ludzi zagrożonych ślepotą z powodu jaskry.

Krople te są pierwszymi w tego rodzaju leczeniu, dzięki którym można uniknąć nieprzyjemnych skutków ubocznych, które zniechęcają jedną trzecią pacjentów do dalszej terapii.

Pół miliona osób w Wielkiej Brytanii cierpi z powodu jaskry, która powoduje stopniową utratę wzroku w wyniku uszkodzenia nerwu wzrokowego.

Dolegliwość ta jest zazwyczaj leczona kroplami do oczu, które obniżają ciśnienie płynów w gałce ocznej. Jak do tej pory zabiegi te zawierały detergent konserwujący, który mógł powodować poważne skutki uboczne u niektórych pacjentów, takie jak pieczenie, świąd, łzawienie lub uczucie suchości oka.

Z powodu tych nieprzyjemnych doznań pacjenci odmawiali stosowania kropli, narażając się na ryzyko utraty wzroku.
Regularne stosowanie kropli do oczu może utrzymać stan pacjenta pod kontrolą do końca jego życia. Natomiast bez nich może on oślepnąć w ciągu 5 do 10 lat.

Gdy choroba staje się zbyt zaawansowana, jedynym lekarstwem jest operacja, która jest ryzykowna i może sama doprowadzić do ślepoty.

Nowy lek, tafluprost, nie zawiera żadnego z detergentów, które powodują niepożądane skutki uboczne, i jest znacznie bardziej przyjazny dla pacjenta.

Krople sprzedawane pod marką Saflutan są dostępne w Wielkiej Brytanii od dziś i są licencjonowane na obniżenie podwyższonego ciśnienia płynu w gałce ocznej lub ciśnienia wewnątrzgałkowego (IOP).

Zdaniem Keitha Martina, okulisty i eksperta w dziedzinie jaskry z Addenbrookes Hospital – dziś po raz pierwszy mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mieli dostęp do leczenia wolnego od toksyn i detergentów, które ratuje wzrok, jest dobrze tolerowane i nie uszkadza gałki ocznej. Ten przełom jest powszechnie przyjęty z radością przez społeczność okulistyczną.

David Wright, dyrektor generalny International Glaucoma Association, nazwał nowe krople największym postępem w leczeniu jaskry w ostatnich latach.

Dodając, iż wprowadzenie Saflutanu jest szczególnie mile widziane, albowiem jego skład nie zawiera detergentów ani substancji toksycznych, a zatem pozwoli ludziom mającym na nie alergię w pełni skorzystać z jego zbawiennego działania w postaci kontroli ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Żródło: telegraph.co.uk

Zobacz także:

Komentarze

CHCIALAM SIE DOWIEDZIEC CZY TE KROPLE MOZNA DOSTAC BEZ RECEPTY,I ILE MIALYBY KOSZTOWAC

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu medycyna24.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.

Śledź medycyna24.pl na:

Logo twitterLogo flakerLogo blipLogo facebookRss logo

Nowinki

- 13 lp., 17:00 - 0 komentarzy

Panowie postrzegani są jako "silniejsza płeć" - tymczasem to właśnie oni powinni zwrócić zdecydowanie większą uwagę na swoje zdrowie. Naukowcy wskazują, że choć nie ma ku temu na razie uchwytnego powodu, to właśnie mężczyźni mają zwykle gorsze rokowania w chorobach nowotworowych.

Różnice nie są na szczęście duże, ale w przypadku tak groźnych chorób każda istotna statystycznie zmniejszona szansa przeżycia i wyleczenia powinna być wskazówką do baczniejszego przyglądania się swojemu zdrowiu.

Lifestyle

- 11 lp., 12:00 - 0 komentarzy

Już od kilku lat panuje moda na picie napojów "light" - ponieważ reklamowane są jako nie zawierające cukru, wiele osób sądzie, że są zdrowsze i nie zagrażają naszej sylwetce. Piją je nawet ci, którzy są na diecie i próbują schudnąć. Czy jednak rzeczywiście takie napoje są dla nas korzystne?

Amerykańscy naukowcy postanowili sprawdzić, jaki faktycznie wpływ ma picie "lightów" na organizm człowieka. Wyniki nie są zachęcające. Choć kalorii przyswajamy mniej, to jednak tyjemy - i zapadamy na choroby układu krążenia i cukrzycę.

Seks

- 27 cz., 12:00 - 0 komentarzy

W dziedzinie antykoncepcji od lat nie było już naprawdę przełomowego wynalazku. Udoskonala się obecnie stosowane metody, prowadzi się badania nad pigułkami o mniejszej zawartości hormonów - nadal jednak poruszamy się właściwie w jednym zakresie: antykoncepcji kobiecej.

Na temat "pigułki dla mężczyzn" naukowcy mówili już od lat, nie udało się jej jednak stworzyć. A raczej - nie udało się aż dotąd, bo w końcu pojawiła się realna szansa na wejście tej formy antykoncepcji na rynek.