abcZdrowie.plZdrowie.pl - serwis należy do sieci serwisów o zdrowiu polecamy:

Naturalne sposoby na kłopoty z erekcją

Mężczyźni próbują różnych metod, by poradzić sobie z problemem braku erekcji. W grę wchodzą żeń-szeń, akupunktura, sok z granatu. Tylko czy to jest bezpieczne?

Doktor Andrew McCullough, profesor z kliniki urologii na New York University Langone Medical Center in New York City, uważa, że skuteczność niektórych produktów naturalnych jest słabo udowodniona i należy zastanowić się przed rozpoczęciem takiej kuracji. 30 milionów Amerykanów cierpi na problemy z erekcją, z czego siedem przypadków na dziesięć powodują np. choroby nerek, naczyń krwionośnych, problemy neurologiczne. Mogą być powodowane też przez niektóre leki, zabiegi medyczne czy psychikę.

Leczenie kłopotów z erekcją na własną rękę jest niebezpieczne. Najważniejsze jest postawienie prawidłowej diagnozy. Lekarz może przepisać odpowiednie lekarstwa albo zaproponować którąś z naturalnych metod.

Akupunktura, choć wykorzystywana od wieków przez medycynę chińską, jest najbardziej niejednoznacznie oceniana przez lekarzy. Badania z 2009 roku nie znalazły wystarczających dowodów potwierdzających jej skuteczność.

Arginina – a właściwie aminokwas L-agininy – występuje naturalnie w pożywieniu i wpływa na produkcję tlenku azotu, który rozszerza naczynia krwionośne w penisie. Badania wpływu argininy są niejednoznaczne. Niektórzy uważają, że pomagają tylko pacjentom, u których procesy metaboliczne względem tej substancji są nieprawidłowe. Inni – że przyjmowana razem z ekstraktem z sosny pomaga, i to bez efektów ubocznych.

DHEA jest suplementem diety dostępnym bez recepty. Zażywanie go może pomóc w zmniejszeniu problemów z erekcją, ale może również wpływać na aktywność przysadki, a jego skutki długotrwałego przyjmowania nie są znane.
Żeń-szeń od dawna znany jest ze swych właściwości stymulujących. Naukowcy nie wiedzą, jak dokładnie działa, ale polecany jest przez lekarzy. Należy tylko upewnić się, że nie wchodzi w interakcję z innymi przyjmowanymi lekami, co mogłoby wywołać reakcję alergiczną.

Picie soku z granatu jest bardzo korzystne dla zdrowia, obniża ryzyko wystąpienia chorób serca i obniża ciśnienie krwi. Nie istnieją bezpośrednie dowody, czy pomaga na problemy z erekcją, ale wyniki badań są obiecujące. Polecany jest przez lekarzy, nawet jeśli nie na erekcję, to na ogólną poprawę kondycji organizmu.

Wyciąg z johimbiny przepisywany był przed pojawieniem się viagry. Obecnie nie jest zalecany, ponieważ powoduje wzrost ciśnienia krwi, lęki, bóle głowy.

Ginkgo biloba było używane w leczeniu zaburzeń erekcji spowodowanych przyjmowaniem leków antydepresyjnych. Badania nie określiły jednoznacznie jego przydatności w terapii.

Niezależnie od tego, jakie środki się przyjmuje, najważniejsze są prawidłowa dieta, unikanie palenia i picia alkoholu, a przede wszystkim odpowiednia i wyrozumiała partnerka.

Źródło: Webmd.com

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu medycyna24.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.

Śledź medycyna24.pl na:

Logo twitterLogo flakerLogo blipLogo facebookRss logo

Nowinki

- 13 lp., 17:00 - 0 komentarzy

Panowie postrzegani są jako "silniejsza płeć" - tymczasem to właśnie oni powinni zwrócić zdecydowanie większą uwagę na swoje zdrowie. Naukowcy wskazują, że choć nie ma ku temu na razie uchwytnego powodu, to właśnie mężczyźni mają zwykle gorsze rokowania w chorobach nowotworowych.

Różnice nie są na szczęście duże, ale w przypadku tak groźnych chorób każda istotna statystycznie zmniejszona szansa przeżycia i wyleczenia powinna być wskazówką do baczniejszego przyglądania się swojemu zdrowiu.

Lifestyle

- 11 lp., 12:00 - 0 komentarzy

Już od kilku lat panuje moda na picie napojów "light" - ponieważ reklamowane są jako nie zawierające cukru, wiele osób sądzie, że są zdrowsze i nie zagrażają naszej sylwetce. Piją je nawet ci, którzy są na diecie i próbują schudnąć. Czy jednak rzeczywiście takie napoje są dla nas korzystne?

Amerykańscy naukowcy postanowili sprawdzić, jaki faktycznie wpływ ma picie "lightów" na organizm człowieka. Wyniki nie są zachęcające. Choć kalorii przyswajamy mniej, to jednak tyjemy - i zapadamy na choroby układu krążenia i cukrzycę.

Seks

- 27 cz., 12:00 - 0 komentarzy

W dziedzinie antykoncepcji od lat nie było już naprawdę przełomowego wynalazku. Udoskonala się obecnie stosowane metody, prowadzi się badania nad pigułkami o mniejszej zawartości hormonów - nadal jednak poruszamy się właściwie w jednym zakresie: antykoncepcji kobiecej.

Na temat "pigułki dla mężczyzn" naukowcy mówili już od lat, nie udało się jej jednak stworzyć. A raczej - nie udało się aż dotąd, bo w końcu pojawiła się realna szansa na wejście tej formy antykoncepcji na rynek.