abcZdrowie.plZdrowie.pl - serwis należy do sieci serwisów o zdrowiu polecamy:

Pigułki zwiększające popęd seksualny u kobiet

Niemiecki koncern farmaceutyczny Boehringer Ingelheim jest coraz bliżej wdrożenia pierwszej, niehormonalnej terapii wspomagającej kobiety z niskim libido. Jak wykazały końcowe testy przeprowadzone przez wspomniany koncern, już jedna pigułka dziennie wystarczy, by zwiększyć popęd seksualny.

Związek znany jako flibanserin wzmaga pragnienie erotyczne i pozytywnie wpływa na satysfakcję, płynącą ze współżycia, u kobiet cierpiących na rażąco niskie libido.

Wyniki z ostatniej fazy testów z udziałem 2000 kobiet przed menopauzą, cierpiących na Hipoaktywne zaburzenia pożądania seksualnego HSDD (ang. hipoactive sexual desire disorder), zostały zaprezentowane na kongresie European Society for Sexual Medicine w Lyonie (Francja).

W przeciwieństwie do hormonalnego plastra Intrinsa firmy Procter & Gamble, który jest ukierunkowany na kobiety po menopauzie, flibanserin bezpośrednio manipuluje reakcjami chemicznymi w mózgu, które, jak się wierzy, wywołują pożądanie seksualne.

Poprzez modulowanie systemu nerwowego, flibanserin może przyczynić się do przywrócenia równowagi między hamującymi i pobudzającymi czynnikami, prowadząc do zdrowiej odpowiedzi seksualnej, mówi Elaine Jolly, kanadyjska lekarz ginekolog, która pomogła w nadzorowaniu wspomnianych testów.

Zdaniem Andreasa Barnera z koncernu Boehringer Ingelheim, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, preparat powinien wejść na rynek w przeciągu dwóch do trzech lat.

Rzecznik drugiego co do wielkości koncernu farmaceutycznego w Niemczech poinformował, że obecnie firma przygotowuje wnioski rejestracyjne w Stanach Zjednoczonych, a następnie w Europie i na inne rynki.

HSDD definiowany jest jako brak popędu płciowego, niezależny od partnera lub sytuacji u kobiet, które nie cierpią na inne oprócz tego schorzenia.

Końcowe testy wykazały, że wzrósł wskaźnik satysfakcji płynącej ze współżycia – niekoniecznie z powodu orgazmu u kobiet, które zażywały flibanserin raz dziennie. Wskaźnik ten wzrósł średnio z 2.8 do 4.5 w ciągu miesiąca w północnoamerykańskiej części badań. W grupie kontrolnej, która stosowała placebo poziom wzrósł do 3.7.

Kobiety stosujące powyższy preparat, odnotowały wyższy poziom pożądania erotycznego i mniejszy stres z powodu zaburzeń seksualnych, niż te na placebo.

Niepożądane skutki uboczne określono jako łagodne lub umiarkowane, zalicza się do nich zawroty głowy, nudności, senność bądź bezsenność.

Źródło: abcZdrowie.pl

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu medycyna24.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.

Śledź medycyna24.pl na:

Logo twitterLogo flakerLogo blipLogo facebookRss logo

Nowinki

- 13 lp., 17:00 - 0 komentarzy

Panowie postrzegani są jako "silniejsza płeć" - tymczasem to właśnie oni powinni zwrócić zdecydowanie większą uwagę na swoje zdrowie. Naukowcy wskazują, że choć nie ma ku temu na razie uchwytnego powodu, to właśnie mężczyźni mają zwykle gorsze rokowania w chorobach nowotworowych.

Różnice nie są na szczęście duże, ale w przypadku tak groźnych chorób każda istotna statystycznie zmniejszona szansa przeżycia i wyleczenia powinna być wskazówką do baczniejszego przyglądania się swojemu zdrowiu.

Lifestyle

- 11 lp., 12:00 - 0 komentarzy

Już od kilku lat panuje moda na picie napojów "light" - ponieważ reklamowane są jako nie zawierające cukru, wiele osób sądzie, że są zdrowsze i nie zagrażają naszej sylwetce. Piją je nawet ci, którzy są na diecie i próbują schudnąć. Czy jednak rzeczywiście takie napoje są dla nas korzystne?

Amerykańscy naukowcy postanowili sprawdzić, jaki faktycznie wpływ ma picie "lightów" na organizm człowieka. Wyniki nie są zachęcające. Choć kalorii przyswajamy mniej, to jednak tyjemy - i zapadamy na choroby układu krążenia i cukrzycę.

Seks

- 27 cz., 12:00 - 0 komentarzy

W dziedzinie antykoncepcji od lat nie było już naprawdę przełomowego wynalazku. Udoskonala się obecnie stosowane metody, prowadzi się badania nad pigułkami o mniejszej zawartości hormonów - nadal jednak poruszamy się właściwie w jednym zakresie: antykoncepcji kobiecej.

Na temat "pigułki dla mężczyzn" naukowcy mówili już od lat, nie udało się jej jednak stworzyć. A raczej - nie udało się aż dotąd, bo w końcu pojawiła się realna szansa na wejście tej formy antykoncepcji na rynek.