abcZdrowie.plZdrowie.pl - serwis należy do sieci serwisów o zdrowiu polecamy:

Seks wśród nastolatków - co trzeci stosunek wymuszony

Aktywność nastolatków, zwłaszcza dziewcząt, została zbadana poprzez przeprowadzenie ankiety wśród 3000 nastolatków w wieku 10–12 lat. Przyczynami niechcianego seksu była najczęściej presja partnera lub stan upojenia alkoholowego.

Według badań dziewczęta w wieku 12 lat miały więcej partnerów seksualnych i piły o 30% więcej w porównaniu z wynikami ankiety z 2002 r. Autorzy badań uważają, że wskazuje to na potrzebę ulepszenia edukacji seksualnej w szkołach, która lepiej wytłumaczyłaby powiązanie pomiędzy seksem a piciem.

Australian Research Centre for Sex, Health and Society podaje, że nastolatki jako zabezpieczenia używają głównie prezerwatyw.

Jedna czwarta ankietowanych 10-latków oraz połowa 12-latków przyznaje się do stosunku płciowego. Średnia wieku ich partnerów wynosiła odpowiednio: 15 lat w przypadku 10-latków oraz 17 lat w przypadku 12-latków. Co trzeci ankietowany 10-latek i prawie 60 proc. 12-latków przyznawała się do seksu oralnego.

Profesoe Anthony Smith, który prowadził badania, zwraca uwagę na różnorodne zachowania seksualne młodzieży. Generalnych zmian nie ma, zachodzą one tylko w przypadku płci i co do wieku – podkreśla jednak. Na przykład kiedy dziewczęta stają się bardziej aktywne seksualnie, chłopcy pozostają na tym samym poziomie co w 2002 r.

Dzisiejsze nastolatki są bardziej aktywne seksualnie niż starsze generacje i nie krępują się pytać o informacje związane z tą sferą. 88% młodzieży uzyskało informacje od dorosłych lub rówieśników. Głównym źródłem informacji są matki, znajome kobiety i programy edukacyjne w szkole.

Źródło: Theage.com.au

Zobacz także:

Ciąże nastolatków

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu medycyna24.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.

Śledź medycyna24.pl na:

Logo twitterLogo flakerLogo blipLogo facebookRss logo

Nowinki

- 13 lp., 17:00 - 0 komentarzy

Panowie postrzegani są jako "silniejsza płeć" - tymczasem to właśnie oni powinni zwrócić zdecydowanie większą uwagę na swoje zdrowie. Naukowcy wskazują, że choć nie ma ku temu na razie uchwytnego powodu, to właśnie mężczyźni mają zwykle gorsze rokowania w chorobach nowotworowych.

Różnice nie są na szczęście duże, ale w przypadku tak groźnych chorób każda istotna statystycznie zmniejszona szansa przeżycia i wyleczenia powinna być wskazówką do baczniejszego przyglądania się swojemu zdrowiu.

Lifestyle

- 11 lp., 12:00 - 0 komentarzy

Już od kilku lat panuje moda na picie napojów "light" - ponieważ reklamowane są jako nie zawierające cukru, wiele osób sądzie, że są zdrowsze i nie zagrażają naszej sylwetce. Piją je nawet ci, którzy są na diecie i próbują schudnąć. Czy jednak rzeczywiście takie napoje są dla nas korzystne?

Amerykańscy naukowcy postanowili sprawdzić, jaki faktycznie wpływ ma picie "lightów" na organizm człowieka. Wyniki nie są zachęcające. Choć kalorii przyswajamy mniej, to jednak tyjemy - i zapadamy na choroby układu krążenia i cukrzycę.

Seks

- 27 cz., 12:00 - 0 komentarzy

W dziedzinie antykoncepcji od lat nie było już naprawdę przełomowego wynalazku. Udoskonala się obecnie stosowane metody, prowadzi się badania nad pigułkami o mniejszej zawartości hormonów - nadal jednak poruszamy się właściwie w jednym zakresie: antykoncepcji kobiecej.

Na temat "pigułki dla mężczyzn" naukowcy mówili już od lat, nie udało się jej jednak stworzyć. A raczej - nie udało się aż dotąd, bo w końcu pojawiła się realna szansa na wejście tej formy antykoncepcji na rynek.