abcZdrowie.plZdrowie.pl - serwis należy do sieci serwisów o zdrowiu polecamy:

Testy na płodność dla kobiet

Profesor Bill Ledger, członek Human Fertilisation and Embryology Authority, uważa, że kobiety, które chcą najpierw poświęcić się karierze, a później dopiero zakładać rodzinę, powinny ok. 30. roku życia przeprowadzić test sprawdzający ich płodność, aby później uniknąć wielu problemów przy staraniu się o dziecko. W grę wchodziłoby przeprowadzenie badań krwi (100 funtów) i USG (200–300 funtów).

Wcześniejsze badania pokazały, że średnia wieku kobiet, które decydują się na dziecko, sięga już ponad 30 lat w przypadku zamężnych, a niezamężnych – nawet 40. Jednakże po 35. roku życia płodność kobiet maleje i poddają się one często zapłodnieniu in vitro.

Kobiety nie zdają sobie sprawy, jak wielką rolę odgrywa wiek w przypadku płodności – uważa profesor Ledger. – Uważają, że dzięki utrzymywaniu ciała w dobrej kondycji i odpowiedniej diecie wszystko w nich jest nadal młode. Owszem jest, ale wszystko oprócz jajników.

Ledger opracował test o nazwie Plan Ahead, który szacuje liczbę komórek jajowych u kobiet i przewiduje, jak ich liczba zmieni się w ciągu dwóch lat. Profesor uważa, że test i medyczne wsparcie pozwolą kobietom zajść w ciążę w naturalny sposób.

Tony Rutherford, przewodniczący British Fertility Society, zgadza się, że pary powinny być bardziej świadome, że im dłużej zwleka się z posiadaniem dziecka, tym trudniejsze może być jego poczęcie. Jednak uważa, że testy nie są w stanie określić, jaka będzie płodność kobiety po dwóch latach.

Źródło: Telegraph.co.uk

Zobacz także:

Proteiny na płodność

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu medycyna24.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.

Śledź medycyna24.pl na:

Logo twitterLogo flakerLogo blipLogo facebookRss logo

Nowinki

- 13 lp., 17:00 - 0 komentarzy

Panowie postrzegani są jako "silniejsza płeć" - tymczasem to właśnie oni powinni zwrócić zdecydowanie większą uwagę na swoje zdrowie. Naukowcy wskazują, że choć nie ma ku temu na razie uchwytnego powodu, to właśnie mężczyźni mają zwykle gorsze rokowania w chorobach nowotworowych.

Różnice nie są na szczęście duże, ale w przypadku tak groźnych chorób każda istotna statystycznie zmniejszona szansa przeżycia i wyleczenia powinna być wskazówką do baczniejszego przyglądania się swojemu zdrowiu.

Lifestyle

- 11 lp., 12:00 - 0 komentarzy

Już od kilku lat panuje moda na picie napojów "light" - ponieważ reklamowane są jako nie zawierające cukru, wiele osób sądzie, że są zdrowsze i nie zagrażają naszej sylwetce. Piją je nawet ci, którzy są na diecie i próbują schudnąć. Czy jednak rzeczywiście takie napoje są dla nas korzystne?

Amerykańscy naukowcy postanowili sprawdzić, jaki faktycznie wpływ ma picie "lightów" na organizm człowieka. Wyniki nie są zachęcające. Choć kalorii przyswajamy mniej, to jednak tyjemy - i zapadamy na choroby układu krążenia i cukrzycę.

Seks

- 27 cz., 12:00 - 0 komentarzy

W dziedzinie antykoncepcji od lat nie było już naprawdę przełomowego wynalazku. Udoskonala się obecnie stosowane metody, prowadzi się badania nad pigułkami o mniejszej zawartości hormonów - nadal jednak poruszamy się właściwie w jednym zakresie: antykoncepcji kobiecej.

Na temat "pigułki dla mężczyzn" naukowcy mówili już od lat, nie udało się jej jednak stworzyć. A raczej - nie udało się aż dotąd, bo w końcu pojawiła się realna szansa na wejście tej formy antykoncepcji na rynek.