abcZdrowie.plZdrowie.pl - serwis należy do sieci serwisów o zdrowiu polecamy:

Uzależnione nastolatki

Ponad 11 000 brytyjskich nastolatków poniżej 16. roku życia było leczonych w 2008 roku z powodu uzależnienia od narkotyków i alkoholu – donoszą najnowsze raporty. Oficjalne statystyki mówią również, że dziesięcioro dzieci poniżej 12. roku życia musiało udać się na odwyk z powodu uzależnienia od heroiny.

Olbrzymi problem, jakim obecnie w Anglii są uzależnienia nastolatków od używek, ujrzał światło dzienne po ukazaniu się badań przeprowadzonych wśród brytyjskiej młodzieży – zdecydowana większość badanych przyznała się do brania narkotyków i regularnego upijania się

Ponad 4000 małych Anglików leczyło się z uzależnienia od alkoholu – 57 z nich nie miało skończonych nawet 12 lat. Kolejne 6000 było uzależnionych od marihuany i haszyszu. Prawie setka dzieci leczyła się z uzależnienia od heroiny. 

W 2006 roku, po tym jak 11-letnia dziewczynka straciła przytomność w swojej szkole po zażyciu narkotyków, ujawniono, że w Szkocji z uzależnienia od heroiny leczyło się czworo dzieci. 

Większość nastolatków, która przyznała się do regularnego picia alkoholu w przeprowadzonych ankietach, stwierdziła, że robiła to, żeby zabić czas. 71% z nich upija się przynajmniej raz w tygodniu. 60% twierdzi, że zaczęło pić, aby być akceptowanym przez rówieśników. Po raz pierwszy nastolatki zetknęły się z alkoholem w wieku 12–13 lat. Nie widzą problemu w regularnym upijaniu się – twierdzą, że bardziej ich martwi na przykład brak zabezpieczenia w czasie seksu.

Źródło: Telegraph

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu medycyna24.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.

Śledź medycyna24.pl na:

Logo twitterLogo flakerLogo blipLogo facebookRss logo

Nowinki

- 13 lp., 17:00 - 0 komentarzy

Panowie postrzegani są jako "silniejsza płeć" - tymczasem to właśnie oni powinni zwrócić zdecydowanie większą uwagę na swoje zdrowie. Naukowcy wskazują, że choć nie ma ku temu na razie uchwytnego powodu, to właśnie mężczyźni mają zwykle gorsze rokowania w chorobach nowotworowych.

Różnice nie są na szczęście duże, ale w przypadku tak groźnych chorób każda istotna statystycznie zmniejszona szansa przeżycia i wyleczenia powinna być wskazówką do baczniejszego przyglądania się swojemu zdrowiu.

Lifestyle

- 11 lp., 12:00 - 0 komentarzy

Już od kilku lat panuje moda na picie napojów "light" - ponieważ reklamowane są jako nie zawierające cukru, wiele osób sądzie, że są zdrowsze i nie zagrażają naszej sylwetce. Piją je nawet ci, którzy są na diecie i próbują schudnąć. Czy jednak rzeczywiście takie napoje są dla nas korzystne?

Amerykańscy naukowcy postanowili sprawdzić, jaki faktycznie wpływ ma picie "lightów" na organizm człowieka. Wyniki nie są zachęcające. Choć kalorii przyswajamy mniej, to jednak tyjemy - i zapadamy na choroby układu krążenia i cukrzycę.

Seks

- 27 cz., 12:00 - 0 komentarzy

W dziedzinie antykoncepcji od lat nie było już naprawdę przełomowego wynalazku. Udoskonala się obecnie stosowane metody, prowadzi się badania nad pigułkami o mniejszej zawartości hormonów - nadal jednak poruszamy się właściwie w jednym zakresie: antykoncepcji kobiecej.

Na temat "pigułki dla mężczyzn" naukowcy mówili już od lat, nie udało się jej jednak stworzyć. A raczej - nie udało się aż dotąd, bo w końcu pojawiła się realna szansa na wejście tej formy antykoncepcji na rynek.