abcZdrowie.plZdrowie.pl - serwis należy do sieci serwisów o zdrowiu polecamy:

Wibratory nie tylko dla pań

Kto powiedział, że wibratory są tylko dla pań? Okazało się, że mężczyźni uważają je za bardzo seksowną zabawkę. Naukowcy z Indiana University wskazali, że wibrator nie jest nieodzowny tylko w sypialni gejów.

Seksterapeuci, edukatorzy seksualni i lekarze zalecali ludziom używanie wibratorów w zaburzeniach seksualnych. Ten gadżet zalecano także singlom czy parom w celu podniesienia doznań i zwiększenia satysfakcji seksualnej. Wibratory w większości są przeznaczone dla kobiet, które śmiało eksperymentują, by osiągnąć orgazm.

Jak donosi „Journal of Sexual Medicine”, naukowcy z Center for Sexual Health Promotion na Indiana University zajmowali się kwestią użycia wibratorów w dwóch studiach. By badania były bardziej wiarygodne, przeprowadzili je na dużą skalę – wzięło w nich udział 1047 mężczyzn i 2056 kobiet. Okazało się, że używanie wibratorów jest częste wśród par – przyznało się do tego 45% mężczyzn i 53% kobiet w wieku 18–60 lat. Badania pokazały, że 10% mężczyzn użyło go w zeszłym miesiącu, 14% – w zeszłym roku, 20% – ponad rok temu.

Oba badania pokazały, że używanie wibratorów wiąże się z zwiększeniem pozytywnych doznań. Mężczyźni używający wibratorów stawiali siebie wyżej jeśli chodzi o pożądanie, erekcję, satysfakcję i osiąganie orgazmu. Osoby korzystające z tego gadżetu dbały bardziej o swoje seksualne bezpieczeństwo – częściej używały prezerwatyw i badały się.

Naukowcy musieli zmierzyć się ze stereotypem, że tylko geje czy biseksualiści używają takich zabawek. Okazało się, że nie ma różnic statystycznych, jeśli chodzi o orientację seksualną i powszechne występowanie wibratorów. Heteroseksualni mężczyźni częściej korzystali z wibratorów w czasie gry wstępnej i stosunku z partnerką.

Co do kobiet, to jedna na cztery przyznała, że osiągnęła spełnienie seksualne z użyciem wibratora w ciągu ostatniego miesiąca.

Badania prowadzone przez Berman Center pokazały, że używanie wibratorów jest korzystne. Bez względu na wiek czy bycie w związku, używanie takich gadżetów było związane z podniesieniem funkcji seksualnych. Osoby z nich korzystające doświadczały większego pobudzenia, wzrostu pożądania i mniejszego bólu w czasie i po stosunku. Badacze odkryli też, że 60% kobiet będących w związkach używa wibratorów w porównaniu z 1/3 osób bez partnerów. 2/3 partnerów wspierało je w tym.

Źródło: Foxnews.com

Zobacz także:

Komentarze

Ja zostalem impotentem w wieku 16 lat ;(

Ja zostalem impotentem w wieku 15 lat ;(

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu medycyna24.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.

Śledź medycyna24.pl na:

Logo twitterLogo flakerLogo blipLogo facebookRss logo

Nowinki

- 13 lp., 17:00 - 0 komentarzy

Panowie postrzegani są jako "silniejsza płeć" - tymczasem to właśnie oni powinni zwrócić zdecydowanie większą uwagę na swoje zdrowie. Naukowcy wskazują, że choć nie ma ku temu na razie uchwytnego powodu, to właśnie mężczyźni mają zwykle gorsze rokowania w chorobach nowotworowych.

Różnice nie są na szczęście duże, ale w przypadku tak groźnych chorób każda istotna statystycznie zmniejszona szansa przeżycia i wyleczenia powinna być wskazówką do baczniejszego przyglądania się swojemu zdrowiu.

Lifestyle

- 11 lp., 12:00 - 0 komentarzy

Już od kilku lat panuje moda na picie napojów "light" - ponieważ reklamowane są jako nie zawierające cukru, wiele osób sądzie, że są zdrowsze i nie zagrażają naszej sylwetce. Piją je nawet ci, którzy są na diecie i próbują schudnąć. Czy jednak rzeczywiście takie napoje są dla nas korzystne?

Amerykańscy naukowcy postanowili sprawdzić, jaki faktycznie wpływ ma picie "lightów" na organizm człowieka. Wyniki nie są zachęcające. Choć kalorii przyswajamy mniej, to jednak tyjemy - i zapadamy na choroby układu krążenia i cukrzycę.

Seks

- 27 cz., 12:00 - 0 komentarzy

W dziedzinie antykoncepcji od lat nie było już naprawdę przełomowego wynalazku. Udoskonala się obecnie stosowane metody, prowadzi się badania nad pigułkami o mniejszej zawartości hormonów - nadal jednak poruszamy się właściwie w jednym zakresie: antykoncepcji kobiecej.

Na temat "pigułki dla mężczyzn" naukowcy mówili już od lat, nie udało się jej jednak stworzyć. A raczej - nie udało się aż dotąd, bo w końcu pojawiła się realna szansa na wejście tej formy antykoncepcji na rynek.